YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK iyice zıvanadan çıktı
Terör örgütü PKK'nın elebaşısı Murat Karayılan'dan İsrail'e çağrıda bulundu. Karayılan, Türkiye'yi 'ortak düşman' olarak tanımladı. Tel Aviv'den Ankara ile ilişkilerini kesmesini istedi...
PKK iyice zıvanadan çıktı
22 Eylül 2010 / 12:40 Güncelleme: 22 Eylül 2010 / 13:43

İsrail'in Kanal 2 televizyonu terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'la Kandil'de yapılan bir röportajı yayınladı. Röportajda Türkiye'yi 'ortak düşman' olarak tanımlayan Karayılan, Tel Aviv'den Ankara ile askeri ilişkilerini kesmesini istedi.

Kanalın muhabiri Itai Anghel'e konuşan Murat Karayılan, "İsrail'in, özgürlük için mücadele verenleri ezmek isteyenlere yardımı kesmesini talep ediyoruz." dedi. Karayılan, Türkiye'nin PKK ile mücadelede kullandığı en gelişmiş teknolojiyi İsrail'den aldığına dikkat çekti.

Türkiye'nin sıcak ilişkiler geliştirdiği İran ve Suriye'nin hem PKK'nın hem de İsrail'in düşmanı olduğun belirten Karayılan, "Bölgedeki her ülke -Suriye, Türkiye ve İran - bizi yok etmek istiyor. Siz de bizi yok etmeleri için onlara (Türkiye'ye) silah veriyorsunuz." dedi.

İsrail'le 1960 ve 70'li yıllarda dost olduklarını belirten terör örgütü elebaşı, "O zamanlar size hayrandık. Ama 1980'den bu yana Türkiye'yle ilişkileri ve askeri işbirliğini güçlendirdiniz. Burada (Kandil'de), bize karşı sistematik zulüm ve imha kampanyasına yardım edenler arasında görülüyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Mavi Marmara olayının ardından yaşanan krizde bile İsrail'in hâlâ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yakınlaşma çabalarını 'hayret verici' olarak nitelendiren Karayılan, "Erdoğan; alenen Hizbullah ve Suriye'yle ilişkileri güçlendiriyor. Ahmedinejad'ı kucaklıyor ve Hamas'ı övüyor. Sizin dostunuz olduğuna emin misiniz?" diye konuştu. (Cihan)

ortilliler(yeni tabirle kankalar)
 // ismailc
karyılanı bu ifadeleri ile israilin bir devlet değil, bir terör örgütü kimliği daha ön plana çıkmıştır. karayılanın ''ortağım biz neden böyle olduk...'' tarzı ifadeleri her şeyi ortaya koymakta......
22 Eylül 2010 13:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler