YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK ilkokula bomba yerleştirdi!
Diyarbakır’da teröristlerce bir okulun penceresine bomba yerleştirildi. Bomba, polisin dikkati sayesinde son anda fark edildi.
PKK ilkokula bomba yerleştirdi!
30 Eylül 2015 / 14:36 Güncelleme: 30 Eylül 2015 / 14:44

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Semti'nde yaklaşık 1500 öğrencisi bulunan 100'üncü Yıl İlkokulu kütüphanesi penceresine iç tarafından bırakıldığı görülen şüpheli bir paketi farkeden öğretmenler, durumu okul idaresine bildirdi.

OKULDA EL YAPIMI PATLAYICI BULUNDU

Okul idaresinin de haber verdiği polisler, kısa süre içerisinde okul bahçesine geldi. Okuldaki öğrenci ve öğretmenleri tahliye eden polisin yaptığı kısa incelemeden sonra şüpheli paketin, el yapımı patlayıcı olduğu tespit edildi.

VELİLER OKULA KOŞTU

Okula bomba konulduğunu öğrenen veliler panik içinde okula koşup, çocuklarını elıp götürdü. Okul yönetimi bugün okulda eğitim ve öğretime ara verirken, tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Polis, okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

foto-320.jpg

BARDAĞIN İÇİNE YERLEŞTİRDİLER

Bardak içine yerleştirilen ve çiviler ile metal parçalarıyla destekelen el yapımı patlayıcı, bomba imha uzmanı ekipler tarafından kontrollü bir şekilde, fünye ile imha edildi.

Bombanın imha edilmesinin ardından, güvenlik güçleri bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bomba koyan PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.

ls.jpg

1
 // 1
Bir okulun bir çocuk Parkı'nın bile güvenliğini sağlayamayan hesap sormaktan korkan vekil topluluğu benden oy isteyecek ah şu demokrasi olmasaydı da o hainler 1 sn yasarmiydi. ......
30 Eylül 2015 15:21
gözleri dönmüş
 // mustafa
başarıya ulaştıran her yol mübahtır, felsefesini bu pkk ya öğretmek lazım. çocuk cinayetinden ne medet umuyorlarsa...

bir de Kürt çocukları...
mesele Kürt gençliğini cahil bırakmaya çalışmak. daha iyi kontrol altına alınabilirler o zaman....
30 Eylül 2015 Çarşamba 15:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler