YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK ile çatışma çıktı!
PKK ile çatışma çıktı!
22 Ekim 2011 13:12
Işıklı köyü bölgesinde bulunan Hantepe'de PKK terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandığı belirtiliyor

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Işıklı köyü bölgesinde bulunan Hantepe'de PKK terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandığı belirtiliyor.

Çukurca'da 24 askerin şehit edilmesinin ardından büyük bir operasyon başlatan güvenlik güçleri zaman zaman PKK terör örgütü mensupları ile sıcak temas sağlandı.  24 şehidin verildiği Kekliktepe'ye 5 kilometre uzaklıkta bulunan Işıklı köyü bölgesinde bulunan Hantepe'de PKK terör örgütü ile sıcak temas sağlandığı belirtildi. Sıcak temasın ardından Hakkari Dağ ve Komando Komutanlığı'nda çok sayıda kobra helikopterleri bölgeye gönderildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı hava destekli operasyonları devam ederken, Haftalı bölgesine de helikopterlerle bordo bereliler olarak tabir edilen özel eğitimli birliklerin indirildiği ifade edildi. İlçe merkezi ile Üzümlü köyünde bulunan birliklerden ise gece boyunca belli aralıklarla Kanimas bölgesine obüs top ateşleri yapıldı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler