YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK heykelinde paralelin izleri
PKK'lı Mahsum Korkmaz'ın Diyarbakır Lice'de heykelinin dikilmesi ile birlikte yaşanan krizin arkasında paralel yapının izleri olduğu anlaşıldı.
PKK heykelinde paralelin izleri
27 Ağustos 2014 / 07:07 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 15:20

Çözüm sürecinin büyük aşama kat ettiği günlerde PKK’lı Mahsum Korkmaz heykelinin gündeme gelmesinden yıkılmasına kadar paralel yapının olayı kaosa dönüştürmek için kışkırtıcı birçok hamle yaptığı ortaya çıktı.

Heykele ne PKK ne de KCK sahip çıktı. İstihbarat birimleri heykel kriziyle ilgili çarpıcı bilgilere ulaştı. Heykelin 15 Ağustos’ta çözüm karşıtı olan ve uyuşturucu tarlalarına hakim olan PKK’lı grup tarafından dikildiği belirlendi.

Köstebek barona çalıştı

Paralel yapının çetelerle bile bağlantısı çıktı. Ankara’da polisle çatışmaya giren Bonzai çetesinin lideri Bülent Aramaz’ın emniyetteki köstebekleri aracılığı ile operasyonları önceden öğrendiği ortaya çıktı. Köstebekler ise paralel yapının deşifre olduğu 17 Aralık operasyonu sonrası tayini çıkan polisler. Köstebek polisler barona bilgi sızdırmaktan tutuklandı. 

 

AKŞAM

01:37
 // BALON VE BARON
Vatandaşın bildiğini MİT bilemiyorsa, tırlarının durdurulup; darp edilmeleri müstehaktır. Yok İsrail ajanlarını sınırın öteki tarafında infaz etmişler de, bilmen ne... MİT, yargı, bürokrasi ve emniyete hard format atılmadıkça, köstebek çiftliğine döner buralar....
28 Ağustos 2014 01:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler