YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK evin içine roket attı...
Teröristlerin attığı iki roketten biri bir eve isabet etti. Olayda tek sevindren gelişme can kaybı yaşanmaması oldu...
PKK evin içine roket attı...
05 Ekim 2011 / 09:05 Güncelleme: 05 Ekim 2011 / 09:08

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde emniyet lojmanlarına gitmekte olan polis aracına roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken atılan 2 roketten biri, bir eve isabet etti, diğeri ise bulunamadı.

Akşam saatlerinde emniyet lojmanlarına gitmekte olan ve içinde polislerin olduğu servise, Esentepe mahallesinde saldırı düzenlendi. Saldırıda servise atılan roketlerden bir tanesi Yüksekovalı vatandaşın evine isabet etti, evde maddi hasar oluştu.

Yaşanan olayda evine roket isabet eden aile facianın eşiğinden döndüğü öğrenildi. Saldırının olduğu esnada aile fertlerinin mutfakta yemek yedikleri, roketin isabet ettiği oturma odasında kimsenin olmaması faciayı önlediği belirtildi. Atılan roketin isabet ettiği oturma odasında bulunan halılar, yastıklar ve diğer eşyalar tahrip olduğu öğrenildi.

Güvenlik güçleri yapılan saldırıda sivil vatandaşların zarar görmesini, terör örgütü PKK’nın Suriyeli yöneticilerinden Bahoz Erdal'ın dinlemeye takılan “Yeter ki bir polis ölsün, 50 sivil ölebilir. Hiç önemi yok” talimatını hatırlattığı vurguladılar. Polisin teröre karşı hem istihbarî hem de operasyonel açıdan büyük mesafe kat etmesinin, bu saldırıların temel sebebi olarak gösteriliyor.

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler