YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK esrara el koyuyor!
PKK, kendisinden izinsiz ekilen esrara el koyuyor
PKK esrara el koyuyor!
28 Kasım 2011 / 08:00 Güncelleme: 28 Kasım 2011 / 08:03
Engebeli ve dağlık alanda esrar ekimi yapanlardan ciddi oranda pay alan terör örgütü PKK ayrıca, kendisinden izinsiz ekilen esrara da el koyuyor.

Terör örgütünün Diyar-bakır'ın Lice, Hani ve Kulp ilçelerinde kendisinden habersiz zehir ticareti yapanları tehdit ettiği, güvenlik güçleri tarafından rapor edildi. Örgütün Lice ve Kulp kırsalında bulunan militanlarının bazı iş makinelerini de bu gerekçe ile ateşe verdiği belirtiliyor.

 

Bölgenin kalkınmasını istemediği için bugüne kadar onlarca iş makinesini ateşe veren terör örgütü, kendisini dinlemeyen müteahhitlere de zarar veriyor. Bununla ilgili yaşanan bir olay, örgütün özellikle uyuşturucu konusunda mutlak hüküm sahibi olduğunu gösteriyor. Lice kırsalında inşaat çalışması yapan bir müteahhit, terör örgütünün dağ kadrosundaki kardeşine güvenerek esrar ekimi ve ticareti yapmaya başlar. Terör örgütünün 'benden izinsiz bu işi yapamazsın' uyarısına rağmen söz konusu kişi, ikinci kez esrar eker. Bunun üzerine inşaata gönderilen örgüt mensuplarına, işadamı, "Parti (PKK) babanızın malı değil. Benim de kardeşim dağdadır. Ben esrar ekerim, kimse bana karışamaz." diye konuşur. Bunun üzerine müteahhidin 800 bin TL değerindeki makineleri ateşe verilir.

Örgütün geçtiğimiz günlerde de Lice'nin Kervas köyünden çıkan bir aracı durdurarak arama yaptığı öğrenildi. Aramada esrar maddesinin bulunması üzerine araçta bulunan 2 kişinin sorgulanmak üzere dağlık bölgeye götürüldüğü belirlendi. Terör örgütü yaptığı sözde incelemede zehir tacirlerinin örgütten izin almaksızın esrar ettikleri ve ticaretini yaptıklarını gerekçe göstererek 100 kiloya yakın esrara el koydu. Örgütün, el koyduğu esrarı işbirlikçileri aracılığıyla piyasaya sürdüğü tahmin ediliyor. Diyarbakır'da geçtiğimiz haftalarda polis ile jandarmanın aynı bölgede birlikte düzenlediği operasyonda terör örgütüne ait 44 ton esrar ele geçirilmişti. Uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 28 milyon TL olduğu açıklanmıştı. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler