YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK çözülüyor! Sıkıysa gelin siz çarpışın!
Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan'ın basında çıkan 20 sayfalık açıklamaları örgütün ne denli "köşeye sıkıştığının" açık göstergesi olarak yorumlanıyor.
PKK çözülüyor! Sıkıysa gelin siz çarpışın!
03 Ekim 2015 / 08:34 Güncelleme: 03 Ekim 2015 / 08:43

TSK'nın özellikle son günlerde Beytüşşebap'ta yaptığı operasyonlar  sonrasında örgütün sözde yöneticilerinin telsiz konuşmaları ise "ilginç ve  itiraf" niteliğinde diyaloglara sahne oluyor. 

Bölücü terör örgütünün elebaşılarından Murat Karayılan'ın uzun yıllar en yakınında yer alan bir ismin geçen hafta güvenlik kuvvetlerine teslim olması  ve Karayılan'ın basında çıkan 20 sayfalık açıklamaları, örgütün ne denli "köşeye  sıkıştığının" açık göstergesi olarak yorumlanıyor. 

"Sıkıysa siz gelin çarpışın​"

"Kanlı tarihlerinde" bölücü terör örgütünün başındaki hiçbir sözde  liderin bu denli kapsamlı bir açıklamaya gitmemesi, örgütün yaşadığı vahametin  açıkça ortaya çıkması olarak da değerlendiriliyor. 

Karayılan'ın konuşmasındaki çelişkilere bile bakılsa örgütün ne durumda olduğunun açıkça görülebileceği ifade ediliyor. 

Bu arada güvenlik kuvvetleri, örgütün sözde eyalet liderlerinin,  telsiz konuşmalarında Karayılan'a, "Sıkıysa siz gelin çarpışın. İran'da keyif  yaparak emir vermekle bu işler yürümez" diyecek kadar ileri gittiğini de tespit  etti. 

Çok sayıda mühimmat bulundu 

Beytüşşebap'ta görev yapan Mehmetçik'in sarp mevziler ve üs bölgelerinde dün çekilen fotoğrafları, Türk askerinin motivasyonunun ne denli  yüksek olduğunu da gösteriyor. 

Öte yandan, Beytüşşebap bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu  teröristlere yönelik 25 Eylül 2015 tarihinde icra edilen hava destekli operasyon  sonucunda çok sayıda kayıp veren örgütün kullandığı 8 mağaranın tespit edildiği  belirtildi. 

Bu mağaralarda yapılan aramalarda, 12 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 av  tüfeği, 3 roketatar sevk fişeği, 6 roketatar mühimmatı, 220 adet 7,62 milimetre  çapında mühimmat, 126 adet 5,56 milimetre çapında mühimmat ve 17 kalaşnikof  piyade tüfeği şarjörü ele geçirildi. 

Mehmetçik ayrıca, 6 çuval amonyum nitrat (65 kilogram), 2 kilogram  plastik patlayıcı madde, 2 dürbün, 720 av tüfeği fişeği, 4 el telsizi, 1 büyük  telsiz, 1 telsiz şarj cihazı, 2 adet 10 kilogramlık bidon içerisine hazırlanmış  patlayıcı düzeneği, 50 mekanik fünye, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel  dokümanı da ele geçirdi. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler