YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK çekilmeye başladı... İşte o fotoğraflar
Hakkari kırsalında bulunan PKK üyelerinin, saat 03.00'ten itibaren gruplar halinde sınır dışına çekilmeye başladığı öğrenildi. ANF'den çekilmeye ilişkin fotoğraflar dağıtıldı. Fotoğraflarda sınıra doğru hareket eden PKK mensupları görülüyor.
PKK çekilmeye başladı... İşte o fotoğraflar
08 Mayıs 2013 / 12:35 Güncelleme: 08 Mayıs 2013 / 12:36

Hakkari merkeze bağlı Cilo-Buzul Sat Dağları, Ağaçdibi köyü bölgesi, 3 bin 600 rakımlı Berçelan Yaylası, Ceylanlı köyü bölgesi, Hakkari-Şırnak güzergahında bulunan Kato Dağı, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Kazan Vadisi, Işıklı, Kavuşak, Minyanış, Cevizli ve Kavuşak köyleri ile Çukurca’ya bağlı Uzundere beldesine bağlı kırsal kesimlerde bulunduğu iddia edilen PKK üyelerinin, sabah saat 03.00’ten itibaren gruplar halinde çekilmeye başladığı belirtildi. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı köylüler de, PKK üyelerinin gruplar halinde bölgeden çekildiklerini doğruladı.

Hakkari’de herhangi bir hava hareketliliği yaşanmazken, insansız hava araçlarının (İHA) da bölgede görünmediği belirtiliyor. Sınır boylarında bulunan askerlerin çekilme anına tanıklık edip etmediği hakkında ise net bir bilgi alınamadı. Bazı köylüler, bölgede herhangi bir askeri operasyona tanıklık etmediklerini ifade etti.

İşte o fotoğraflar:

pkk1-002.jpg

pkk2-001.jpg

pkk3-001.jpg

çözüm süreci
 // sedat turan
İnşallah hayırlı olur. Türkiye de bu beladan kurtulur....
08 Mayıs 2013 Çarşamba 15:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler