YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK bunu ilk kez istiyor
PKK ile mücadeledeki çatışmalı sürecin bu kez farklı işlediğini dile getiren Abdurrahman Kurt, ilk kez PKK'nın çatışmaları durdurmak isteyen taraf olduğunu savundu.
PKK bunu ilk kez istiyor
03 Eylül 2015 / 10:30 Güncelleme: 03 Eylül 2015 / 11:07

Çözüm Süreci'nde 'akil adamlar' arasında görev alan Abdurrahman  Kurt bölgeden izlenimlerini paylaşırken, öncelikle 'savaşta kazanan olmayacak' tespitini yaptı.

Kurt, "Hepimizin bildiği bir gerçek üzerinden birbirimizin canını yakmaya devam ediyoruz. Ne PKK silahla bitirilebilir, ne de PKK silahla bir köyü bile ele geçirebilir. İşte bu gerçeğe rağmen insanların canı yakılıyor. Bu savaşın kazananı olmayacak. Bir taraf diğerini sıfırlasa bile olmayacak çünkü içerde bıraktığı yaralar, üzerimizde bıraktığı tahribat onarılması zor bir hale gelecek" dedi.

pk1-003.jpg
 
'YANI BAŞIMIZDA DÜNYA SAVAŞI VAR'
 
Abdurrahman Kurt, yaşanan çatışmaların Suriye ve Irak'taki karışıklıklardan, Ortadoğu'daki savaştan ayrı değerlendirilemeyeceği görüşünde. 'Türkler ve Kürtler tek başlarına olsalar sorunu çözerler ama yanı başımızda dünya savaşı var' diyen Kurt'a göre, yine de umutsuz olmamak gerekiyor, çünkü halk çatışmadan yana değil:
 
''Kürtlerin son dönemde örgütün eylemlerine yönelik bir kızgınlıkları var. Çatışmalı süreci bitirmek isteyen de PKK. Bu belki de ilk kez oluyor. Ancak sonuç alabilmek için örgütün 90'lardan çıkması gerekir; 'Biz Türkiye'deki silahlı çatışmayı bırakıyoruz, sınır ötesine çekiliyoruz' deseler, onlara sıkılacak kurşunun önünde ben dururum.''

yalancılar
 // asabi
bu yalancılara inanmaktı en büyük hatamız. iki seçenek var ya teslim olmak yada hepsini öldürmek....
03 Eylül 2015 Perşembe 14:33
Akil Adam!
 // uykucu
pkk zora girince silahlar sussun diyecek. Zaman kazanip, toparlanacak. Sonra kaldigi yerden askeri, polisi sehid etmeye devam edecek. Oyle mi? Sende milleti bu sulhsever! tavrinla kandiracaksin......
03 Eylül 2015 Perşembe 11:20
 // Kütahyalı
Tam gaz devam bunların silah bırakacağı yok çözüm süreci dediler dahada güçlendiler...
03 Eylül 2015 10:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler