YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK, bu kez köylüleri hedef aldı
PKK, bu kez köylüleri hedef aldı
25 Mayıs 2012 18:35
PKK, Lice'de 10 köylüyü kaçırdı
Terör örgütü PKK mensupları, Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Bayırlı köyünde ikamet eden 10 kişiyi kaçırdı.

Alınan bilgilere göre, 3 gün önce akşam saatlerinde köye gelen teröristler, Çelik ve Yılmaz ailelerinin evlerini bastı. 1'i kadın 10 kişiyi dağa kaçıran PKK'lılar, kendilerine mani olmaya çalışan köylüleri tehdit etti. Peşlerinden gelmeleri veya güvenlik güçlerine haber vermeleri durumunda kaçırdıkları kişileri öldüreceklerini söyleyen teröristler, gözden kayboldu.

 

Bayırlı Köyü Muhtarı Aziz Doğan, 22 Mayıs gecesi köye gelen PKK'lıların köyde ikamet eden Yılmaz ve Çelik ailelerinin evlerini basarak 1'i kadın 10 kişiyi kaçırdıklarını söyledi.

Muhtar Doğan, köylüleri Emine Çelik, Mahfuz Çelik, Mehmet Çelik, Yaşar Çelik, Ahmet Alkin, Eşref Yılmaz, Ramazan Yılmaz, Mehmet Emin Yılmaz ve Şahabettin Yılmaz ile köyde misafir olarak bulunan Nuri Alpaslan'dan haber alamadıklarını belirtti.

VALİ

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bir grup terör örgütü PKK mensubunun, Lice ilçesinde biri kadın 10 vatandaşı yanlarına alarak götürdüklerini bildirdi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, ''23 Mayıs saat 19.00 sıralarında Lice ilçesi Bayırlı köyü Sağlık Mahallesi'ne gelen bir grup terör örgütü PKK mensubu, yaşları 18 ile 65 arasında olan biri bayan 10 vatandaşımızı yanlarına alarak götürmüşlerdir'' diyerek, konuyla ilgili takibat ve soruşturmanın yapılmaya başlandığını kaydetti.  (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler