YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK bitirici darbeyi oradan aldı
TSK ve güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarla birlikte PKK'ya katılım sıfırlanırken, dağ kadrolarındaki teröristlerin kaçmaya başladığı belirlendi. Örgüt, yeni militan bulamaz oldu.
PKK bitirici darbeyi oradan aldı
14 Ekim 2015 / 03:15 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 08:11

Örgütün Kandil bölgesinde ve dağlarda depoladığı silah ve mühimmatların önemli bir bölümünün imha edildiğini kaydeden güvenlik yetkilileri, PKK'nın asıl kaybının eleman sayısında olduğunu vurguladı.

PKK'nın yurt içinde ve yurt dışında kaybettiği eleman sayısının 2 bini aştığını vurgulayan yetkililer, "PKK'nın asıl kaybı eleman bulmada. Operasyonlar sonrası PKK'ya katılım sıfırlandı. PKK yeni militan bulamaz oldu. Bu arada özellikle dağ kadrosundaki militanlar da kaçmaya başladı. Çoğu gençlerden oluşan sayısız eleman kamplardan kaçarak izini kaybettirmiş durumda. Bu durum PKK'lıların telsiz konuşmalarında da şifreli bir şekilde dile getiriliyor" dediler.

AİLELER ÇOCUKLARINI BIRAKMIYOR

Aydınlık'ta yer alan habere göre; bölgede yaşayan ailelerin de çocuklarını korumak için her türlü önlemi almaya başladığını ifade eden güvenlik yetkilileri, "PKK ailelerden çocuklarını zorla askere alıyordu. Analar bunun için eylemler bile yaptı. Sonra birçok aile çocuklarını Batı illerine kaçırdı" diye konuştular.

şşşşşş
 // vatandaşşşş
1-Devletimizden hemen bayıkmış, karayılanmış vs. kellerini istiyoruz, 2- Karatel medyasının satılmış kalemlerinin (çandarmış, hasanmış, dündarmış, ruşenmiş vs. dünya dermişe aldırmadan) bir iki celsede tutuklanması ve müebbet verilmesi, 3- HDP nin eş başkanlarının eş zamanlı olarak, eşit bir şekilde tutuklanmısı ve tutuklananlara eşit bir şekilde bir iki celsede müebbet verilmesini istiyoruz. Birde devletimize soruyorum; HANGİ ÜLKEDE vatana ihanet eden BÖYLE BİR MUHALEFET, BÖYLE BİR BASIN VAR......
14 Ekim 2015 Çarşamba 09:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler