YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK bakın kiminle iş birliği yapmış!
Diyarbakır-Bingöl karayolunda Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından 7 gün önce başlatılan yol kapatma eylemlerine katılanlar içinde uyuşturucu ticareti yapanların olduğu tespit edildi.
PKK bakın kiminle iş birliği yapmış!
30 Mayıs 2014 / 15:08 Güncelleme: 30 Mayıs 2014 / 15:12

Güvenlik kuvvetleri tarafından sabah saat 05.00'da özel birliklerin de içinde bulunduğu kuvvetlerle bölgeye yaptığı şafak operasyonunda göstericilere müdahale edildi.

Sabah erken saatlerinde başlayan müdahale zaman zaman devam ederken, eylem yapanların içinde terör örgütü PKK mensupları ile birlikte uyuşturucu kaçakçılığı yapanların da olduğu tespit edildi.

Eyleme katılan uyuşturucu kaçakçıları İHA'ya yakalandı 

Şafak operasyonu ile birlikte bölge karadan ve havadan kuşatıldı. Yaklaşık 100 zırhlı araç ile karadan kuşatılan bölge Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı pistinden havalanan helikopterler tarafından da havadan kontrol altında tutulmaya çalışılıyor.

Bölgedeki hareketliliği izlemek üzere havalanan İnsansız Hava Araçları (İHA) tarafından kaydedilen görüntüler, Diyarbakır Jandarma Komutanlığı haber merkezinden saniye saniye takibe alındı. İHA'lar tarafından çekilen görüntülerde eylemcilerin arasında terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bulunanlarla birlikte bölgede uyuşturucu ticareti yapanların da olduğu tespit edildi.

Askeri yetkililerden alınan bilgilere göre, İHA'lar tarafından kaydedilen görüntülerde tespit edilen uyuşturucu kaçakçılarının eylemlerle bölgede gerginliği arttırıp ellerindeki uyuşturucuları çıkarmaya çalıştıkları belirtildi. Hasat zamanı ile birlikte tarlalardan toplanan uyuşturucunun eylem bahanesiyle ulaşıma kapatılan bölgeden çıkarılmaya çalışıldığının tahmin edildiği bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler