YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK, askeri lojmanlara saldırdı
ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'ndeki Jandarma lojmanlarına dün gece bir grup PKK'lı terörist tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi.
PKK, askeri lojmanlara saldırdı
15 Mayıs 2010 / 12:13 Güncelleme: 15 Mayıs 2010 / 12:14

Roketatar mermisinin askeri lojmana ulaşmadan yere düşüp patladığı saldırıda teröristler lojmanları uzun namlulu silahlarla yaylım ateşine tuttu.

Lojmanlardaki nöbetçi askerlerin de karşılık vermesi üzerine başlayan çatışmadan sonra teröristler kaçtı.Dün saat 23.30 sıralarında ilçeye sızan bir grup terörist Kaymakam Adem Kaya'nın konutunun bitişiğinde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı Lojmanları'nı hedef aldı. Teröristler lojmanlara roketatar atıldıktan sonra uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Roketatar mermisi lojmanlara ulaşmadan yakınına düşerek patlarken, nöbetçi askerler anında karşılık verdi. Yaklaşık 15 dakika süren çatışma sırasında lojmanlarda bulunan aileler paniğe kapıldı. Çatışmadan sonra teröristler ilçe yakınlarında bulunan 'Cehennem Vadis'ine doğru kaçarken, ilçede teröristlerin gizlenebileceği evler tek tek arandı. Çatışmada ölen ve yaralananın olmadı. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler