YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK adam kaçıracak"
"PKK adam kaçıracak"
24 Haziran 2010 08:31
Emniyet Genelkurmay'ı uyardı: "PKK adam kaçıracak"

Emniyet, TSK’yı, “PKK, üyelerini ‘Örgüt yöneticileri yakalanırsa, rehine alın’ diye talimat verdi” diye uyardı. G.Kurmay ise uyarı üzerine G.Doğu’ya Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timi gönderdi.

PKK şimdi de rehine peşinde

İstihbarat birimleri, şiddeti ülke geneline yaymayı hedefleyen PKK terör örgütünün şimdi de rehine peşinde olduğu bilgisine ulaştı. Emniyet’ten gelen bu bilgi üzerine harekete geçen Genelkurmay Başkanlığı olası rehin alma olaylarının önüne geçmek amacıyla Güneydoğu’ya özel eğitimli MAK ekipleri sevk etti

PKK terör örgütünün şiddeti tüm ülkeye yayma hedefiyle kırsal alan dışına çıkarak ses getirecek eylemler yapacağı, şehir merkezlerine ineceği istihbaratını tüm ilgili birimlerle paylaşan; olası hedefleri ise polis merkezleri, askeri birlikler, devriye araçları, nöbet noktaları, lojmanlar olarak sıralayan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı şimdi de PKK yöneticilerinin gözaltına almalara karşı güvenlik kuvvetlerine topluca karşı koyulması ve “Rehine” alınması talimatı verdiğini tespit etti.

İstihbarat’tan gelen bu bilgi üzerine harekete geçen Genelkurmay Başkanlığı, olası rehin alma olaylarının önüne geçmek ve erken hareket etmek için Güneydoğu bölgesine Muhabere Arama Kurtarma (MAK) kuvvetleri sevk etti.

İHBARA DİKKAT

Öte yandan istihbaratın gizli ibareli yazısında sahte ihbarlara da dikkat çekildi. Örgütün güvenlik güçlerini, PKK bayrakları ve örgüt içerikli pankartlarla önceden patlayıcı madde yerleştirilen bölgeye çekerek zaiyat verdirmeyi hedeflediği bilgisi de İçişleri Bakanlığı’na iletildi.

Terör örgütünün artan eylemleri üzerine kritik noktalarda nöbet tutan polislere çelik yelek ve kask giyme zorunluluğu da getirildi.

POLİSE ÇELİK YELEK

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce teşkilata gönderilen gizli ibareli yazıda, güvenlik tedbirlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve personelin can güvenliğinin sağlanması istendi. Şüpheli kişilere hassas yaklaşılması ve ihbarlara en az iki ekibin gönderilmesi talimatı verildi.

CANLI BOMBA TİMİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ise tüm ilçe ve şube müdürleri ile toplanarak harita üzerinde olası saldırılar ve alınacak önlemleri masaya yatırdı. Özellikle Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül ve bakanlara yönelik olası eylemler için teyakkuza geçildi.

PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında eğitimlerini tamamlayan 7-8 kişilik bir grubun canlı bomba eylemi yapmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya gibi metropol kentlere gönderileceği bilgisi çerçevesinde de halkın toplu bulunduğu yerlerde denetimler artırıldı. (Habertürk)

terör islahı...
 // ibrahim çelikoğlu
Terör "öldürme hakı"olarak nitelenemez.Devletin yapması gereken,
adam öldüren katilleri suçlu ilan edip mal varlıklarını cezalandırıp hukuk çerçevesinde uyumlu mağdur vatandaşlara dağıtmak olmalıdır.Çıkar sağlamak için çaba sarf edecek olan mağdur vatandaş PKK ve Yandaşlarını deşifre edecek,devletin yanında yardımcı olacaktır.Bu hususta malesef psikolojik savaş taktikleri batının ki kadar değildir.PKK bize psikolojik savaş taktikleri uyguluyor,...
24 Haziran 2010 14:23
BU İŞ BÖYLE OLMAZ !
 // MİLLETİN SESİ
Düşman şöyle yapacakmış bu ahmaklık taktiğin deşifre oldu değiştir mesajı vermek tıpkı sınır dışı harekat yapacağız siz gidin barzaniye veya sivil köylere biz dönene kadar misafir olun demek gibi hiç bir farkı yok . İstihbaratınız ve yapacağınız iş saklı olmalı yaparsınız yine nasıl yaptığınızı kimin yaptığınıda anlatmazsınız, sağlam yargıçların ismini açıklamayın hedef tahtası olmasınlar.CIA ve MOSSAD'a dikkat edin ...
24 Haziran 2010 09:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler