YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK 3 şehire saldırdı: 3 şehit
PKK 3 şehire saldırdı: 3 şehit
19 Ekim 2012 21:56
Hakkari’de özel harekat aracına saldırı düzenlendi, 3 özel hareket polisi şehit düştü. Bitlis'te ise askeri birliğe saldırı düzenlendi, 3 geçici köy korucusu şehit oldu.

Terör örgütü Pkk, 3 şehirde saldırdı. Hakkari'de polis aracının geçişi sırasında saldıran Pkk, 3 özel harekat polisini şehit etti. Bitlis'te ise askeri birliğe salrıdı düzenlendi,3 geçici köy korucusu şehit oldu. Tunceli'de de polis noktasına saldırı düzenleyen terör örgütüne yönelik operasyonlar başlatıldı.

HAKKARİ'DE ÇATIŞMA: 3 ŞEHİT

Hakkari merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde çıkan çatışmada 3 özel harekat polisinin şehit olduğu bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde alınan bir ihbar üzerine bölgeye giden polis özel harekat ekipleri ile terör örgütü mensupları arasında temas sağlandı.

Çıkan çatışmada, 3 özel harekat polisi şehit oldu.

Bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.

BİTLİS'TE ÇATIŞMA: 3 ŞEHİT

Terör örgütü mensuplarınca Ortakapı köyündeki askeri birliğe düzenlenen saldırıda 3 geçici köy korucusu şehit oldu, 1 asker ile 3 korucu yaralandı.

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Bitlis-Diyarbakır karayolu üzerindeki Ortakapı köyü yakınlarında konuşlu bulunan askeri birliğe terör örgütü mensuplarınca akşam saatlerinde saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırıda geçici köy korucularından Mehmetcan Yeşildağ, Mehmet Reşit Aysal ve İzzetin Bal'ın şehit olduğu, Hatay nüfusuna kayıtlı er Ali Güreşçi ile korucular Vahdettin Kırmızızambak, Ücret Kırmızızambak ve Hilmi Özgen'in yaralandığı kaydedildi.

Bitlis Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların tedavi altına alındığı ifade edilen açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

Bu arada, köy korucularının saldırıda yaralandığını haber alan ve Bitlis Devlet Hastanesi önüne gelen yakınları, yaralıları görmek için hastaneye girmek isteyince güvenlik görevlileri ile aralarında kısa süreli gerginlik yaşandı.
 
TUNCELİ'DE POLİS NOKTASINA SALDIRI

Tunceli'de polis özel harekat koruma noktasına (K noktası) Pkk'lılar tarafından taciz ateşi açıldı.

Polislerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın ardından teröristler kaçtı. Ölen ve yaralanan olmayan saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Tunceli'yi terörist saldırılardan korumak için kentin hakim tepelerine kurulan ve Özel Harekat Timlerinin görev yaptığı noktalarından K-2 adı verilen bölgeye, Pkk'lılar bugün saat 17.40'da uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya polisler anında karşılık verince, yaklaşık 10 dakika süren bir çatışma oldu.

Saldırıda polis noktasının duvarlarına mermi isabet ederken, bir iş makinesi de zarar gördü.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Hakkari'de çıkan çatışmanın sürdüğünü belirterek, ''Bir emniyet amiri şehit oldu, 3 terörist öldürüldü'' dedi.

Güneş, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının TBMM İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmelerinde bir milletvekilinin sorusu üzerine, Hakkari'deki çatışma hakkında bilgi verdi.

Güneş, çatışmanın sürdüğünü belirterek, ''Maalesef bir emniyet amirimiz şehit oldu. 3 terörist etkisiz hale getirildi, öldürüldü'' dedi.

Etiketler: , , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler