YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pitbull ihbarına meydan dayağı
Pitbull'larla ilgili İçişleri Balanlığı'nın aldığı karar ortalığı karıştırdı. Daha önce ceza ödememek için sokağa bırakılan pitbull dehşet saçmıştı. Bugün ise yine pitbull yüzünden kavga çıktı!
Pitbull ihbarına meydan dayağı
02 Temmuz 2010 / 14:26 Güncelleme: 02 Temmuz 2010 / 15:13

İçişleri Bakanlığı'nın Pitbull cinsi köpekleri yasaklaması ortalığı birbirine kattı... Kimi hayvanseverler kararı yargıya taşımaya hazırlanıyor.... Kimi ceza yememek için oldukça saldırgan olan bu köpekleri sokağa bırakıyor..

Bugün pitbulla ilgili bir olay da Adana'da yaşandı... Adana'da kendisine saldıran pitbullu ihbar eden bir kişi, köpeğin sahipleri tarafından polisin gözü önünde tekme tokat dövüldü.

Olay merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. Mücahitler Caddesi'nde dükkanı bulunan esnafa kaldırımdayken bir pitbull saldırdı. Şahıs iş yerine kaçtıktan sonra 155 Polis İmdat'ı arayarak dükkanının önünde pitbull olduğunu ve kendisine saldırdığını bildirdi.

Olay yerine polisin yanı sıra olay yerine Seyhan Belediyesi Çevre Koruma Başkanlığı'nda görevli memurlar da geldi. Daha sonra pitbullun sahibine haber verildi. Bu arada, pitbull cinsi köpek, Mücahitler Caddesi'ndeki oto kiralama işyerine çıkartıldı. Belediye ekipleri sahibi olduğu için pitbullu almayacaklarını belirtti. Bu sırada, pitbullun sahibi olduğunu belirten iki kişi olay yerine gelerek küfür etmeye başladı. Pitbullun sahibi önce basın mensuplarının yanına gelerek "Sizi kim çağırdı. Sizin burada ne işiniz var. Burada cinayet mi işlendi" diyerek tepki göstererek gazetecilerin üzerine yürüdü.
Daha sonrada köpeğini ihbar eden hakkında küfürler etmeye başlayınca ihbarcı esnaf ortaya çıkarak, "Ne var niye küfrediyorsun pitbull bana saldırdı. Ben de şikayet ettim" deyince ortalık biranda karıştı. Polisin gözleri önünde iki taraf birbirine girerek kavgaya tutuştu. Pitbullun sahibi ve arkadaşları polisin gözü önünde köpeklerini ihbar eden kişiye meydan dayağı attı. Pitbullun sahibi olanları görüntüleyen basın mensuplarına da saldırdı. Olay yerindeki polisler ise saldırganları seyretmekle yetinince, basın mensupları çareyi kaçmakta buldu.

Polis daha sonra, tarafları polis merkezine götürdü. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler