YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Piri Reis Haritası ile ilgili müthiş iddia
Metin Soylu, Amerika NASA Uzay Araştırmaları Merkezi, Piri Reis haritasından yola çıkarak tüm dünyadaki koordinatları yeniden hesapladı” dedi.
Piri Reis Haritası ile ilgili müthiş iddia
13 Aralık 2013 / 18:30 Güncelleme: 13 Aralık 2013 / 22:45

“Piri Reis Haritası’nın Şifresi” kitabının yazarı Metin Soylu, Amerika NASA Uzay Araştırmaları Merkezi, Piri Reis haritasından yola çıkarak tüm dünyadaki koordinatları yeniden hesapladı” dedi.

SKYTÜRK TV’de dün akşam yayınlanan Son Bakış adlı programına katılan Soylu, “Piri Reis’in haritasını tümevarım metodu ile eski haline getirdim. Bu çalışma sonrasında gördüğüm manzara korkunçtu. Çünkü Piri Reis’in çizdiği eser bir harita değil adeta bir fotoğraflama tekniği ile çizilmiştir. Bu konuyu 14 Ekim 1999 tarihinde Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Amerika NASA Uzay Araştırmaları Merkezi’ne gönderdim. Piri Reis’in haritasına göre dünyanın yeni görüntüsü Geoid modelinden de çok ötede bir çizimdir. Buna göre savaşlarda nokta atışı denen bir detay var. Yani dünya yuvarlak olarak kabul edildiği için nokta atışı yapılırken sapmalar meydana geliyor.

Ancak Amerika NASA Uzay Araştırmaları Merkezi, Piri Reis’in haritasından yola çıkarak yeni bir dünya modelinin farkına vararak dünya üzerindeki tüm yerleşim yerlerinin koordinatları yeniden hesapladılar. Çünkü tüm ülkelerin koordinatları yanlıştır. Askeri savaşlarda nokta atışında bu yüzden sapmalar oluyor. Amerika 1.Körfez Savaşı’nda Irak’ı nokta atışlarındaki hatalar sebebi ile ele geçirememişti. Ama şimdi 21 günde hatasız nokta atışları ile Irak’ı ele geçirmeyi başardılar. Piri Reis’in haritası yalnızca bir tarihi eser değildir. Uluslararası askeri stratejik bilgileri de içermektedir” dedi.

 

İHA

21:55
 // GİZLENEN BİLİM
Bilim aslında gizleniyor. Eski insanlar, bizlere öğrettikleri gibi, mağarada yaşayıp, çiğ et yemediler. Daha medeni ve teknolojik donanımlara sahiptiler. M.Ö ki, pil, beyin ameliyatı, protez organlar, mekanizma ve manivelalar daha sayamayacağım teknolojilere sahip idiler. Uranyum, Civa, fosfor, platin, bakır, plütonyum, toryum gibi elementlerin ne işe yaradığını biliyorlardı. Einstein, Tesla gibi kopyacı sözde mucitler, bu gizlenen bilimi okumuşlardır. Piri Reis de, mutlaka bir teknoloji kullanmıstır. Adım adım yürüyerek, at sırtında yada gemi de seyehat ederek, olacak iş değil. Yer çekimini bloke eden teknoloji bile, asırlar önce keşfedilmiştir. Günümüzde Ufo diye tabir edilen araçlar vardır ve insan yapımıdır....
13 Aralık 2013 21:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler