YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek'in dergisi yazıyor, HSYK YAPIYOR
HSYK'nın Ergenekon savcılarına yönelik hareke geçmesini en çok İşçi Partisi istiyor
Perinçek'in dergisi yazıyor, HSYK YAPIYOR
16 Temmuz 2009 / 10:46 Güncelleme: 16 Temmuz 2009 / 00:00

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun Ergenekon savcılarına yönelik harekete geçmesini isteyenlerin başında İşçi Partisi geliyor.  
  
 
Ergenekon davasında tutuklu sanık konumunda olan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, bağlı yayın organları Aydınlık dergisi ve Ulusal Kanal, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara ve davaya bakan hakimlere yönelik dezenformasyon yapıyordu.


Önce Aydınlık dergisi ve Ulusal Kanal, Ergenekon savcıları hakkında yalan ve asılsız haberler yapıyor, daha sonra HSYK'ya suç duyurusu yapılıyordu. 8 Ekim 2008 tarihinde İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hasan Basri Özbey, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün meslekten ihraç edilmesi için HSYK'ya başvuruda bulunmuştu. İP avukatları, son olarak "Ergenekon" soruşturmasında görev alan hakim Ömer Diken, savcılar Zekeriya Öz, Ercan Şafak, Fikret Seçen ve M.Murat Yönder'i geçtiğimiz nisan ayında HSYK'ya şikâyet etmişti. Gerek Ulusal Kanal gerekse Aydınlık dergisinde sürekli "HSYK, Savcı Öz'e terfi izni vermedi", "Zekeriya Öz yine terfi edemedi" haberlerine yer verilerek diğer savcı ve hakimlere gözdağı verilmeye çalışılıyordu.


ERKAN ACAR/ ZAMAN
 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler