YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek, Silivri'nin Tekirdağ'dan daha katı olduğunu söyledi
Perinçek, Silivri'nin Tekirdağ'dan daha katı olduğunu söyledi
Perinçek, Silivri'nin Tekirdağ'dan daha katı olduğunu söyledi
09 Aralık 2008 / 11:24 Güncelleme: 09 Aralık 2008 / 00:00

AKŞAM, İşçi Partisi lideri Perinçek’in cezaevinde ailesiyle çektirdiği fotoğraflara ulaştı. Şule Perinçek: Doğu, ‘Burada bir tek sen yoksun. Sen olsan her şey tamam’ diyor


Ergenekon sanığı İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, ailesi ve dostlarıyla Tekirdağ Cezaevi’ndeki buluşması fotoğraf karelerinde ölümsüzleşti. AKŞAM, Muzaffer Tekin ile davadan ilk tahliye olan Mahmut Öztürk’ün fotoğraflarının ardından, bu kez de Perinçekler’in buluşma görüntülerine ulaştı.


MEYVE SUYU İKRAMI


Ergenekon sanıkları, bir saatlik ziyaretler sırasında ailelerine plastik bardaklarda meyve suyu ikram etti. Fotoğraflarda, sağlık nedenleriyle tahliye olan Ferit İlsever de yer aldı. Ergenekon sanıkları, cezaevi yönetiminin sağladığı fotoğrafçıya aileleriyle birlikte gülümseyerek bol bol poz verdi.


PERİNÇEK’E KAPTAN KÖŞKÜ


Perinçek’in Silivri L Tipi Cezaevi’nde tek başına kaldığını belirten Şule Perinçek, oda komşularının Hikmet Çiçek ve Adnan Akfırat olduğunu ifade etti. Eşinin odasına “Kaptan Köşkü”, kendisinin ise “Tecrit Yeri” dediğini kaydeden Perinçek, eşinin haftada bir kez telefon etme hakkı olduğunu, 10 dakikalık telefon görüşmesi sırasında sürekli gündemle ilgili konuştuklarını söyledi.


TEKİRDAĞ DAHA RAHAT


Silivri L Tipi Cezaevi’ndeki açık görüş şartlarının Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne göre daha katı olduğunu kaydeden Perinçek şunları anlattı: “Bir masanın iç tarafından tutuklular, diğer tarafta biz oturuyoruz. Masanın diğer tarafına geçmemize izin vermiyorlar. Sadece küçük oğlum Can’ın geçmesine izin verdiler.”


FAZLA KİLOLARINI VERDİ


Doğu Perinçek’in cezaevinde her gün bir saat spor yaptığını da anlatan Şule Perinçek, “Güvenlik nedeniyle dışarıda spor yapamıyordu. Şu anda çok rahat. Eskiden yemeğini gece yarısı yerdi. Cezaevinde yemek saatleri belli olduğu için daha düzenli besleniyor. Spor yaparak fazla kilolarını verdi. Sağlık durumunda bir sorun yok. Şule Perinçek, oğlu Can’ın, bir ziyaret sonrasında, kendisine, “Anne, babam dışarıdayken bu kadar konuşamıyorduk” diye serzenişte bulunduğunu söyledi.


CEZAEVİNDE AİLE SAADETİ


AKŞAM’ın ulaştığı fotoğraflarda Ergenekon sanıkları Doğu Perinçek, İP Genel Başkan Yardımcısı Ferid İlsever, IP Genel Sekreter Avukat Nusret Senem, Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek, Ulusal Kanal İzmir Haber Müdürü Hayati Özcan ve Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk da bulunuyor. Fotoğraflar aylık görüş günlerinde çekildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler