YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peres’in cenazesine Türkiye'den o isim katılacak
Peres’in cenazesine Türkiye'den o isim katılacak
30 Eylül 2016 06:39
93 yaşında hayatını kaybeden eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in cenazesinde Türkiye'yi Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu temsil edecek.

Çarşamba günü 93 yaşında yaşamını yitiren eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, bugün çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katılacağı törenle Kudüs’te toprağa veriliyor. 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ev sahipliği yapacağı cenazeye ABD Başkanı Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İngiltere Veliaht Prensi Charles, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ABD Başkanı adayı Hillary Clinton ve eşi Bill Clinton’ın katılacağı duyuruldu.

Türkiye’yi ise Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu’nun temsil edeceği belirtildi.

ABBAS DA KATILIYOR

Şimon Peres’in Cenaze törenine Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın katılacağını açıklaması ise sürpriz olarak karşılandı. Abbas, Peres’in ölümünün ardından bir taziye mesajı yayınlamış ve Peres’in Ortadoğu barışına katkılarını övmüştü.

Şimon Peres, İsrail Dışişleri Bakanı olduğu dönemde 1993 tarihli Oslo Barış Anlaşması’nı İsrail adına imzalamış ve 1 yıl sonra Nobel Barış Ödülü almıştı.

 

HABERTÜRK

politika
 // halil
Politika icin dininizi bile satınız ,musluman katiline birde dua edin...
30 Eylül 2016 14:19
tek amaca hizmetkar iki farklı kişi
 // Ömer
ciner ve doğan'a dikkat edin bir taraftan tekkelleşmeye doğru bir taraftan kışkırtmaya doğru......
30 Eylül 2016 Cuma 12:10
yapmacik
 // zulfikar
abbas batinin adami zaten...
30 Eylül 2016 07:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler