YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Pensilvanya'nın 50 senatörü" iddiası
ABD'li ünlü gazeteci Madsen, Kanada'ya kaçma planları yaptığı iddia edilen Fethullah Gülen için çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.
"Pensilvanya'nın 50 senatörü" iddiası
08 Şubat 2015 / 11:55 Güncelleme: 08 Şubat 2015 / 11:57

Türkiye'ye iadesi konuşulan Fethullah Gülen'in ABD’nin bu talebi reddetmesi için temasta olduğu senatörleri devreye soktuğu iddia edildi. Amerikalı ünlü gazeteci Wayne Madsen'a göre Paralel Yapı, 50 senatörü arkasına aldı ve ABD'den çıkarılmaması için lobi başlattı.

Akşam gazetesine konuşan Madsen, “Paralel yapı panik haliyle 50 ABD’li senatörü yanına alıp Gülen’in ABD’den çıkarılmaması için lobi faaliyetlerine başladı” dedi. Bu iddiasını Washington kaynaklarından aldığı bilgiye dayandıran Madsen, senatörlerin yoğun bir çalışma içerisinde girdiğini ifade etti.

Yeni planı devreye soktular

Madsen, Gülen'in Türkiye'ye iade edilmemesi için paralel yapının panik haliyle yeni planlar içerisine girdiğini söyledi. İşte Amerikan istihbarat dünyasını yakından tanıyan Madsen’in çarpıcı iddiaları şöyleydi:

Cumhuriyetçiler'i arkasına aldı

“Türkiye henüz Fethullah Gülen’in iadesini talep etmemişken, geçtiğimiz yıl, Kanada’ya yerleşme planları yaptığını çok az kişi dillendiriyordu ancak bu plan doğru ve halen gündemlerinde. Diğer yandan Washington'daki kaynaklarım bana Türkiye'nin, ABD’den Gülen’in iadesini istemesi yönündeki talebinin çok zorlu engellere takılacağını söylüyorlar.

Kaynaklarım Gülen’in hem Demokratlardan hem de Cumhuriyetçilerden 50 senatörü arkasına alıp lobi oluşturduğunu ve bu senatörlerin Gülen’in ABD’den çıkarılmaması için büyük bir mücadele verdiklerini söylediler. Şu anda Gülen, Pensilvanya'daki malikanesinde kalacak gibi görünüyor.”

Güney, MOSSAD ve CIA bağlantılı

“Gülen’in Kanada’ya gidiş planı elbette akıllara Tuncay Güney’i getirmekte. Araştırmalarım ve duyumlarımdan çıkardığım sonuç büyük ihtimalle Güney’in, MOSSAD, CIA ve muhtemelen Kanada İstihbarat Örgütü CSIS ile bağlantıları olan üçlü bir ajan olduğu yönünde."

 

AKŞAM

´´ye kürküm ye´´ misali
 // gündüzbey
...pensilvanyali kainat munafiginda nasil olsa milyar dolarlar bol....
08 Şubat 2015 Pazar 17:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler