YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pensilvanya'daki AK Parti afişleri birilerini rahatsız etti
Fethullah Gülen’in ABD’deki malikanesine birkaç kilometre uzaklıktaki AK Parti afişleri Gülencileri kızdırdı.
Pensilvanya'daki AK Parti afişleri birilerini rahatsız etti
26 Ekim 2015 / 10:27 Güncelleme: 26 Ekim 2015 / 10:36

Yurtdışı seçmenlerin rekor katılımla oy verdiği 1 Kasım seçimleri öncesi propaganda savaşları yoğun bir Türk seçmen nüfusun yaşadığı ABD'nin Pennsylvania eyaletine de taşındı.

AK Parti Kuzey Amerika Seçim Kooardinasyon Merkezi Başkanı Levent Ali Yıldız, önceki seçimlere oranla Türk seçmeni daha fazla sandığa çekebilmek amacıyla parti ayrımı yapmadan vatandaşları otobüsler ile seçim merkezlerine taşıdıklarını belirtirken, propaganda için de Türklerin yoğun yaşadığı New Jersey, New York ve Pennsylvania gibi yerlerdeki billboardlara ilan verdiklerini açıkladı.

Yıldız, söz konusu billboardlarda AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun mesajını seçmenlere ulaştırdıklarını ve afişlerden birinin de Fethullah Gülen'in yaşadığı Saylorsburg kasabasında olduğunu belirtti. Yıldız, "afişlerimizden biri Gülen'in malikanesine birkaç kilometre yakınlarında yani yürüme mesafesinde bulunuyor" dedi.

PARALELLERDEN TEPKİ

Söz konusu afişler sosyal medyada da büyük beğeni topladı. Bir hesap "büyük devletiz vessalam" tepkisini verirken, bir başka kullanıcı da, "tam yerine manzara koymuş adamlar" diyerek desteklerini dile getirdi. Gülencilerin ise söz konusu yasal billboardlar nedeniyle morallerinin bozulduğu gözlendi.

rs4-022.jpg

SABAH.COM.TR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler