YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pensilvanya Örgütü'nden tabanına 'darbe' mesajı
Pensilvanya Örgütü, tabanlarındaki hızlı kopuşu durdurmak için, "TSK'da üst düzey üyelerimiz var. Bu, ileride elimizi güçlendirir, Erdoğan mutlaka yargılanacak" mesajı veriyor
Pensilvanya Örgütü'nden tabanına 'darbe' mesajı
26 Kasım 2014 / 09:07 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 09:07

Paralel Yapı'nın tabanını bir arada tutmak ve motive etmek için içeriye yönelik mesajlardan darbe arayışı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı makamına da sunulan bilgi notunda, Türkiye ve bölge imamlarının kendi aralarında yaptığı konuşmaların detayları yer aldı.

Buna göre paralel yöneticiler, örgüt mensuplarını motive etmek için "TSK'da, üst düzey kadrolarda, birçok sempatizan ve mensubumuz var. Bu gönüllülerimiz ileriye dönük çalışmalarda bize rahatlıkla yeter, fayda sağlar. TSK'ya güvenimiz sürüyor" gibi ifadeler kullanıyor.

Akrabalarınıza anlatın

Geçtiğimiz günlerde Paralel Yapı'nın son dönemdeki faaliyetlerine ilişkin önemli bir istihbarat bilgisine ulaşıldı. Sabah'ın ulaştığı o bilgi notunda, yapının en tepesinden Türkiye'deki tüm birimlere iletilmek üzere "Akrabalarınızdan başlayarak tüm çevrenize anlatın" talimatıyla madde madde bazı bilgiler aktarılıyordu. Talimatla anlatılması istenen konuların başında ise adeta bir itiraf yer aldı.

"Erdoğan, mutlaka yargılanacak"

Paralel Yapı'nın, 17 Aralık sürecinin bitmediğini ifade ederken, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutlaka yargılanacak. Saltanatı en fazla cumhurbaşkanlığı süresince devam eder" diyerek mensuplarını motive etmeye ve bir arada tutmaya çalıştığı anlaşıldı.

"ABD bizi sırtımızdan vurdu"

Paralel örgütün mensupları için ürettiği savunmalardan birisi de ABD ile alakalı. Yapı, kendilerine karşı bir tasfiye süreci başlatıldığını bunun da ABD'nin Türkiye ile ilgili çıkarlarında kendilerini tehdit olarak görmesinden kaynaklandığını savunuyor. 17 Aralık darbe girişiminin başarısız olmasını ABD'nin desteği çekmesine bağlayan Paralel Yapı yöneticileri, "Cemaat ABD'nin Türkiye'deki hedeflerine karşı durduğu ve engel olacağı için tasfiye ediliyor. ABD bizi sırtımızdan vurdu. Ortada bıraktı" dedi.

'Ordudaki gücümüz yeter'

Paralel Yapı'nın, tabanına verdiği bir diğer mesaj ise "Yılgınlığa kapılmayın. Hala bir umut var" anlamı taşıyor. Paralel Yapı, diğer alanlardaki tasfiyelere rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki gücünün yeterli olduğu vurgusu ile tabanına gelecek için ümit telkin etmeye çalışıyor. Son çare olarak "darbe" iması yapan Paralel Yapı'nın imamları, "Sadece ordudaki gücümüz bize yeter" dedi.

Yapının tabana gönderdiği ve "Çevrenize anlatın" dediği mesajda, "TSK mensuplarının hala önemli bir bölümü sempatizanımız, mensubumuz. Bu oran ileriye matuf çalışmalarımızda bize rahatlıkla yeter, fayda sağlar. TSK'ya güvenimiz tam ve devam ediyor" denildi.

HABERE ULAŞMAK ARTIK BİR TIK UZAĞINIZDA

2-191.jpg

 

SABAH

alın tayytibinizi,verin atatürkünüzü dönemine mi gidiliyor.
 // hursit dilaver
İPliler,TİPliler falan ikide bir ordu göreve derken, acaba bu pandispanyalı ruhaniyi mi kastediyordu.bunlar bu komunist partilileri ya da işçi partilileri de mi kafaya aldı.kemalistler zaten çantada keklik.gıkları çıkmıyor, etki ve sihir altına alınmış demek. kaç yorumumda , bir gün ALIN TAYYİBİNİZİ VERİN ATATÜRKÜNÜZÜ derlerse bunlar atayı verirler bakın.neye karşılık .. atatürke karşılık tayyibi verecekler ve ötekiler de alacak.aha işte yazın bu yorumu.....
26 Kasım 2014 Çarşamba 12:02
evet orduda bayağı varlar..
 // atiker
seksenlerde askerdim bunların elamanlarıyla karşılaşıyorduk ekserisi askeri okullarda öğretmen subaydılar bir zamanlar muhalefet orduyu göreve çağırırken önçelikli olarak albaylar genç subaylar gidişattan rahatsız işte onlar bu paralel yapının adamlarıydılar şimdi iyice palazlandılar jitemin g.doğuda yaptıkları pis işler roboski,muhsin yazıcıoğlu,hırant ding,kitapevi cinayetleri açığa çıkartılırsa bu yapı çözülür ordu bunlardan temizlenmeli....
26 Kasım 2014 Çarşamba 09:22
08:52
 // bilge
Bunlar kuran dan belam ibni bauranın kıssasını bir güzel okusunlar...
26 Kasım 2014 08:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler