YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pensilvanya Lobisi ihanete doymuyor!
Pensilvanya Lobisi ihanete doymuyor!
06 Şubat 2015 07:24
ABD Kongresi'nden 90 milletvekilinin Türkiye aleyhine 4 Şubat'ta ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'e gönderdiği mektubun sponsoru Gülen Hareketi'nin kontrol ettiği Turkic-American Alliance (Türki-Amerikan İttifakı) adlı lobi kuruluşu olduğu ortaya çıktı.

Sabah'ın haberibe göre; Başkanlığını F. T.'ın yaptığı bu kuruluş 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde Kongre üyelerine birebir markaj yapıyor ve aynı zamanda gerçekleştirdiği etkinlikler ile Washington, D.C.'de Gülen Hareketi propagandası yapan kuruluşların başını çekiyor. 

Kongre üyelerine birebir markaj dışında oy ve para da vadeden Hareket'in Kongre'deki gücü "İsrail lobisi" yanında bir "Gülen lobisi" de oluştuğunu kanıtlar nitelikte.

zmn-002.jpg

Milyonlarca dolar harcıyorlar

ABD Federal Seçim Komisyonu'nun resmi verilerine göre 2006-2012 yılları arasında hem Cumhuriyetçi Parti hem de Demokrat Parti'den adaylara 1,5 milyondan fazla bağış yapan Gülen Hareketi'nin destek verdiği isimler arasında Türkiye'yi teröristler yönetiyor diyen Teksas Valisi Rick Perry de vardı. 

2000-2014 yılları arasında Kongre üyelerine bedava Türkiye'ye getiren Gülenciler, bu geziler sırasında milletvekillerini kendi gazete, dergi, okul ve kuruluşlarına götürerek kendi propagandalarını yaptı. LegiStorm adlı kongre harcamalarını gösteren web sitesinden alınan belgeler, Gülen Hareketi'nin bu süre zarfında 3 milyondan fazla bir parayı bedava geziler için harcadığını gösteriyor. 

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'e Türkiye'ye baskı yapması için mektup yazan isimler arasında Teksas Milletvekili Sheila Jackson Lee de bulunuyor. Ekim 2013'te Gülen bağlantılı Harmony Okulları'nın yöneticileri Lee'ye 23 bin dolardan fazla bağışta bulundu.

150'den fazla kamu parasıyla işletilen özel okulu tüm ABD'de kontrol eden Gülenciler, bu okullardan elde ettikleri paraları Amerikan siyasetine aktararak Kongre'de güç elde ediyor. 

Usulsüz bağışta bulunuyorlar

Daha önce de Pensilvanya Milletvekili Cartwright, Gülencilerin bağışları usulsüz çıkınca, parayı geri vermişti. Ekimde, Fethullah Gülen'in de yaşadığı Pensilvanya'nın Benthlem kentindeki Lehigh Dialogue Center'da düzenlenen bağış etkinliğinde, Abdülkadir Veziroğlu, Faruk Batakçı, Burak Cezik, Süleyman Enis ve Murat Al adlı kişiler, 7 bin 500 doları Demokrat Parti Milletvekili Matt Cartwright'ın kampanyasına vermişti.

Gülenciler parayı verdikten sonra milletvekilinin önüne Kongre'de okuması için de bir metin koymuştu. Paralel Yapı'nın liderini demokrasi kahramanı ve ılımlı İslam'ın savunucusu olarak gösteriyordu. Cartwright da metni, Gülencilerin faaliyetlerinden habersiz, 19 Kasım'da ABD Kongresi'ne sunmuştu. Bağışların ABD seçim düzenlemelerinin üçünü ihlal ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Cartwright parayı iade etmişti.

 

SABAH

feto ve cemaası...
 // atiker
israilin neokancıların dünyayı yönettiği idda edilen karanlık güçlerin türkiye şubesidir bu adamları ülkesini seven fitneye zalimliklere karışı olan herkes böyle bilmeli ve mücadele etmelidir eğer bunlar amaçlarına ulaşsaydılar türkiyede iç savaş dahil her türlü zulüm soygun esarat yaşanaçaktı devlet bunların herşeylerine el koymalı inat edenleri sınırdışı etmeli avrupa ve abd de böyle bir yapı ortaya çıksaydı nasıl mamele görürdüler soyunu sopunu kuruturdular hayat hakkı tanımazdılar....
06 Şubat 2015 Cuma 10:07
Türkiyede hakim-savcı satınalınamadı ama...
 // ismail özgün
orada işler başka türlü yürüyor demek ki.Sormak lazım bunlara bu yapılan yardımların kaynagı nedir? Biz himmetlerin sadece okullar için harcandıgını sanıyorduk da. !!!...
06 Şubat 2015 Cuma 08:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler