YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pensilvanya Hüseyin Gülerce'yi telefonla uyarmış!
Hüseyin Gülerce, 20 Aralık'ta hükümet ile cemaat arasındaki gerginliğin bitirilmesi için girişimde bulunduğunu; ancak engellendiğini söyledi.
Pensilvanya Hüseyin Gülerce'yi telefonla uyarmış!
27 Nisan 2015 / 00:07 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 07:08

Hüseyin Gülerce, 17-25 Aralık süreci sonrası, hükümet ile cemaat arasındaki gerginliği çözmek için bazı adımlar attığını; ancak Pensilvanya'dan kendisinin uyarıldığını söyledi. Bu telefon görüşmeleri sonrası Gülen'in kesinlikle sulh istemediğini anladığını kaydeden Gülerce, telefondaki kişinin kendisine bir adım dahi atmaması konusunda uyardığını söyledi.

Gazeteci- yazar Hüseyin Gülerce, Beyaz TV'de bir kez daha 17-25 Aralık süreci sonrası yaşananları anlattı. Önceki gece verilen tahliye kararlarının da konuşulduğu programda Gülerce, 20 Aralık 2014 günü yaşananları anlattı.

"Acaba sulh olabilir mi?"

'7 Şubat 2012'deki MİT krizinden itibaren Mayıs 2014'te Zaman'dan ayrıldığım güne kadar denge kurmaya çalıştığını ve hükümet ile cemaat arasında sulh olabilir mi? diyerek bazı adımlar attığını açıklayan Gülence, bu konuda Pensilvanya'dan kendisine iki telefon geldiğini ve o süreçten sonra da Fethullah Gülen ile ilgili kararını verdiğini söyledi. Gülerce şöyle konuştu;
 
"Kimlerin 'bir adım daha ileri gitme' dediğini, Pensilvanya'dan 10 dakika arayla hangi iki kişinin aradığını açıklayacağım. İş kötüye gidiyor mutlaka bir girişimde bulunmam lazım diyerek Ankara'da yaptığım bir hamle var. Bir yemekte bir insana ricada bulundum, hamlemle ilgili. Lokantadan bahçeye çıkınca 10 dakika arayla Pensilvanya'dan iki kişi aradı. İkinci kişi diyor ki; 'Şu anda ne yapıyorsan bir adım daha iler gitme.' Ben zaten orada 20 Aralık günü kesin kararımı verdim. Fethullah Gülen sulh istemiyor. Çünkü benim attığım adım sulh adımıydı. Ama Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum.'
 

20:47
 // Rasim DUMAN
17 Aralik 2013 Sabahina kadar, bu malum cemaatin icinde omrunu gecirmis bir insanim. Huseyin GULERCE, hakikaten ozu-sozu bir, vefali, merhametli,insaf ve vicdan sahibi, muslumanlarin ve hususen Turkiye'nin ilelemesi ve yukselmesi icin gayret gosteren kiymetli bir insandir. Onun tavrina "U donusu" veya "takiyye" demek, insafa sigmaz,dogru olmaz. İnsan hata yapar, onemli olan, hatasini farkedip nedamet ve pismanlik izhar etmektir. Muhterem Huseyin GULERCE beyefendi de bu fazileti gostermis ve isin mahiyeti hakkinda cok kiymetli beyanlarda bulunmaktadir. Kendisini taniyan bir insan olarak, dunyevi bir beklentisinin olmadigini kat'iyyetle ifade edebilirim.

Sadece Turkiye'ye degil,butun bir İslam Alemi'ne ihanet eden ve halen de etmeye devam eden Fethullah GULEN ve el'an onun emrinde olan "hain cete"nin cozulmesi icin, muhterem Huseyin GULERCE beyefendinin, samimane ve sadikane hizmetler yapacagindan eminim.

Onun icin, aman dikkat : Kirmayalim, dokmeyelim, rencide etmeyelim....
27 Nisan 2015 20:47
11:53
 // yorumsuz
Gülerce 180 derece dönüş yapmış seçimlerden önceki ifadelerine ve yazılarına bakılırsa hükümete nasıl pervasızca kendinden emin meydan okuduğunu herkes görür üstü kapalı tehditler savuran Gülerce seçimlerden hemen sonra U dönüşü yaptı eğer hükümet bu gibi adamlara pirim verir kale alırsa yazıklar olsun derim.....
27 Nisan 2015 11:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler