YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pedallar kardeşlik için döndü
Hasankeyf bugün çok farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı, pedallar kardeşlik için döndü.
Pedallar kardeşlik için döndü
25 Mart 2012 / 22:17 Güncelleme: 25 Mart 2012 / 22:22

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bölgenin, buraların hep işsizlikle, yoklukla, terörle, şiddet ve gösterilerle gündeme geldiğini, bugün çok farklı görüntü, heyecan ve güzelliği yansıttıklarını söyledi.

Hasankeyf içesinde yapılan uluslararası dağ bisiklet yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi için düzenlenen törende konuşan Şimşek, bu günkü etkinliğin sadece Batman açısından değil, aynı zamanda milli takımlar için de çok önemli olduğunu belirtti.

Olimpiyatlara katılmak için bu günkü yarışın kritik olduğunu anlatan Şimşek, ''C 3 kategorisinde ama burudan alınacak puanlarla belki 24. sırayı alacağız ve böylece olimpiyatlara katılma hakkı kazanacağız. Ben inanıyorum ki, o başarı inşallah gösterilmiş olur. Genelde bu bölge, hep işsizlikle yoklukla terörle şiddetle gösterilerle gündeme geliyor. Çok şükür bu gün çok farklı bir renk, çok farklı bir görüntüyü, bir heyecanı, bir güzelliği yansıttık. İnşallah bunun devamı gelecek. Bu gün bu bir ilk, önümüzdeki yıllarda inşallah çok daha büyük katılımlı bir turnuva yarışı olacak. İnşallah bunun devam gelecek. Bisiklet benim içinde yeni bir başlangıç'' dedi.


-''Çocukluğumda yapamadığım bir şeyi şimdi başardım''-


Şimşek, Batman ve Hasankeyf için bir ilki gerçekleştirdiklerini, kendisinin de bu turnuvaya katılacağı için bisiklet kullanmayı öğrenmek istediğini kaydetti.

Az destekle de olsa köprüyü geçebildiğini vurgulayan Şimşek, şöyle dedi:

''Çocukluğumda yapamadığım bir şeyi şimdi başardım. Önümüzdeki bir yıl içinde bisiklet sürücülüğümü biraz geliştireceğim. Bu dağ yarışlarına katılamam  ama, en azından Türkiye'de bisiklet sporunun daha da gelişmesi için bizim de biraz tuzumuz olsun bir katkımız olsun. Bundan sonra şehirlerimizde bisikletler için, bir yol ayrılması konusunda gereken hassasiyetleri göstermemiz lazım. Bu konuda çevre şehircilik bakanlığımızın bir açıklaması var. Hasankeyf taşınıyor. Yeni yerleşkesinde bisiklet yollarının, parkurlarının olması bizim için çok önemli. O konuyu ilgili bakan arkadaşlarıma yine buradaki ilgili yerel idarecilerimize ileteceğiz. Onu da bu vesile ile başaracağız. Bisiklet demek, tabi ki denge demek. Aslında bisiklet hakikaten insanı daha da özgürleştiren, insanı gerçekten coşkusuyla hareketiyle her yönüyle tamamlayan bir etkinlik diye düşünüyorum. O nedenle bizim çocuklarımız gençlerimiz bu gün yapılan bu etkinlik sayesinde bisiklete daha fazla ilgi duyacaklar. İnşallah bizim belediye başkanlarımız bu mesajı alacaklar. Bisiklet yolları yapacaklar. Bizlerde bu sporun  gelişmesi için Türkiye'nin olimpiyatlarda dünya yarışmalarına Avrupa'daki yarışmalarda daha büyük başarılara imza atması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.''

Şimşek, daha sonra yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini verdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler