YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PÇDK'lılarla bir araya geldiler
PÇDK'lılarla bir araya geldiler
PÇDK'lılarla bir araya geldiler
07 Mayıs 2008 / 19:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

TSK'nın PKK'ya yaptığı operasyonların durması için K.Irak'a gelen DTP heyeti bugün terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olarak bilinen PÇDK'lılarla bir araya getirdi. Dün, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatının durdurulması için Kuzey Irak'a gelen Demokratik Toplum Partisi (DTP) heyeti, bugün terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olarak bilinen PÇDK üyesi Faik Gulpi ile bir araya geldi.


Dün akşam saatlerinde tarifeli bir uçakla İstanbul'dan Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentine hareket eden Parlamento Grup Başkanı Ahmet Türk, Sabahat Tuncel ve Hasip Kaplan'dan oluşan DTP heyeti, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüşmelerinden kısa bir süre önce PKK'nın siyasi uzantısı olarak gösterilen sözde Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi üyesi ve eski genel başkanı Faik Gulpi ile buluştu.


Süleymaniye'deki Süleymaniye Palace Otel'de öğle saatlerinde gerçekleşen görüşmenin ayrıntılarına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunulmadı.


Faik Gulpi, sözde genel başkanı olduğu PÇDK liderliğini, dün Irak'ın kuzeyindeki Kerkük'te düzenlenen kongrede eski PKK'lı Diyar Garip'e devretmişti.


DTP heyeti, TSK'nın terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatının durdurulması için Kürt liderlerden tavır sergilemesi için dün bölgeye gelmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler