YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pazarcı meydan muharebesi
Avcılar'da pazar yerinin değişitirilmesine karşı çıkan pazarcılar bugün eylemdeydi. Pazarcılara zabıta ve polis ekipleri müdahale etti... Pazarcılar müdahaleye sert karşılık verdi. Ortalık bir anda savaş alanına döndü...
Pazarcı meydan muharebesi
18 Haziran 2010 / 15:29 Güncelleme: 18 Haziran 2010 / 15:30

Avcılar'da, pazar yerinin değiştirilmek istenmesi üzerine günlerdir eylem yapan pazarcılara zabıta ve polis ekipleri müdahale etti. Avcılar Belediyesi önündeki müdahale sırasında polis tazyikli su kullanırken, öfkeli pazarcılar içi meyve-sebze dolu kasaları güvenlik güçlerine fırlattı. Yaralananların olduğu olayda, atılan bir kasa kameramanın başına isabet etti.

Parseller'de kurdukları Cuma pazarının yerinin değiştirilmesini istemeyen ve tepkilerini günlerdir farklı şekillerde ortaya koyan pazarcıların bugünkü eylemine zabıta ekipleri müdahale etti. Avcılar Belediyesi önünde toplanarak tepkilerini dile getiren pazarcılara zabıtanın müdahalesiyle ortalık karıştı. Zabıtanın ardından harekete geçen polis ekipleri, pazarcıların üzerine tazyikli su sıktı. Bunun üzerine daha da öfkelenen grup, yanlarında getirdikleri, içi meyve-sebze dolu kasaları güvenlik güçlerine fırlattı. Kasaların adeta havada uçuştuğu arbede sırasında yaralananlar oldu. Bazı pazarcılar kanlar içinde kalırken, pazarcıların fırlattığı bir kasa, İHA kameramanı Volkan Kayalar'ın başına isabet etti. Başından hafif şekilde yaralanan Kayalar, yaşadığı şokun ardından görevine devam etti... Gerginlik bir süre daha devam etti... (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler