YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patronun ipini müdür çekecek
CEO Can Gürkan'ın Soma faciasını kendi üstüne yıkacağını anlayan Genel Müdür Ramazan Doğru'dan yeni hamle... Doğru'nun ölüm madenindeki ihmallerle ilgili bildiği her şeyi savcıya anlatacağı öğrenildi.
Patronun ipini müdür çekecek
21 Mayıs 2014 / 08:50 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 08:57

Genel Müdür ile CEO birbirine girince soruşturmanın boyutu değişti...

Denetimli serbestlik istemiyle mahkemeye sevk edilen şirket CEO'su Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru'nun "Bana verilen yetki imzası sahte" açıklaması üzerine tekrar sorguya alındı. Can Gürkan, bu kez tutuklanma talebiyle gönderildiği mahkemece cezaevine gönderildi.  

Şirket avukatını azletti

Soruşturma aşamasında patronunun tüm suçu kendi üstüne yıkmaya çalışması üzerine Ramazan Doğru, şirketin görevlendirdiği Avukat Uğur Osman Zincir'i azletti. Yerine ise İzmir'den başka bir avukat tuttu. Genel Müdür Doğru'nun elinde şirketin ihmalleriyle ilgili önemli belge ve bilgi olduğu öğrenildi. 

Ek ifade talebinde bulunacak

Ramazan Doğru'nun gelecek günlerde avukatı aracılığıyla savcılığa ek ifade için başvuracağı; bildiklerini tek tek anlatacağı öğrenildi. Doğru skadal basın toplantısında Alp Gürkan ile diğer yetkililerin soruları geçiştirmeye çalıştığı sırada "Madende yaşam odası yok" çıkışıyla dikkat çekmişti.  

Tutuklanmalar için itiraz

Soma Cumhuriyet Savcısı, nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan 9 kişinin tutuklanması için itirazda bulundu. Soruşturmaya müdahil olan Manisa Barosu’nun da mahkeme tarafından serbest bırakılan 9 kişinin tutuklanması için başvuruda bulunduğu belirtildi. 

Davalara ücretsiz takip

Türkiye Barolar Birliği ile Manisa Barosu tarafından kurulan kriz yönetimi koordinasyonu sorumlusu Avukat Ümit Arslıer, "Soma'da bulunan 40 avukat arkadaşımız ölenlerin yakınlarıyla temas halinde. Mağdurların başvurması durumunda davaları ücretsiz olarak takip edilecek. Ancak şu ana kadar başvuru olmadı" diye konuştu.  

Şüphelilerden 3'ü hayatını kaybetti

Soma'daki 301 kişiye mezar olan maden faciasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, bugüne dek 36 kişi hakkında işlem yapıldığını ifade etti. Şahiner yaptığı açıkamada, şüpheliler arasında bulunan 3 kişinin de öldüğünü belirtti.  

Yöneticiler için özel oda

Mahkemeye sevk edilen Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik mühendisler Yalçın Erdoğan, Erhan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve teknisyen Mehmet Ali Günay Çelik Ali Ağa Yeni Şakran Cezaevi'ne gönderildi. Mahkûmların saldırı girişimine karşın özel bölümlerde ayrı ayrı tutulan Gürkan ile Doğru'nun ilk gece sabaha kadar uyumadıkları öğrenildi.

 

AKŞAM

10:04
 // mustafa
Bide uyusunlar.300 kişinin ailesi hiç uyumuyacak çoluk çocukları,bu ülkede şu eksikte var.inanç...kimse bunun allahtan olduğunu söylemiyor.sebepler zinziri ölümü getirir.ve biz bunu etrafta ararız.haaa tabiki bu adamlar ihmalleri yüzünden hak ettikleri cezanın en ağrını alsınlar. Devlette yetkililerde hak sorsun hak sahipleri hakkını alsın.ama başbakanı suçlama gibi saçmalıklar bile var.adamcağız dünyayı karşısına bizim için almış..eceli bile sırf başbakana zarar vermek için ondan bildirmeye halkı kışkırtmaya çalışan kıt akıllılar,başbskanında bir insan olduğunu unutmasınlar hemde iyi bir insan....ölüm sadece allahın takdiri ve yazgısı, sebepleri ile olur.(yüce rabbimiz tedbirinizi alın takdiri bana bırakın der.)...
21 Mayıs 2014 10:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler