YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamanın nedeni çakmak gazıymış
Tekirdağ'da metruk bir evde meydana gelen patlamının nedenin evdeki madde bağımlısı gençler olduğu anlaşıldı.
Patlamanın nedeni çakmak gazıymış
13 Kasım 2010 / 14:07 Güncelleme: 13 Kasım 2010 / 14:09

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesindeki bir metruk binada meydana gelen patlamanın içeride yoğun olarak bulunan ''çakmak gazı''nın alev almasından kaynaklandığı bildirildi.

Patlamada yaralanan 10 kişinin ''uçucu madde'' bağımlısı olduğunu belirlenirken, olay sırasında bu kişilerin ''çakmak gazı'' kokladıkları öğrenildi.

Gece yarısı Cumhuriyet Meydanı'ndaki metruk bir binada meydana gelen patlamaya yönelik soruşturma sürdürülürken, olay yerinde ele geçirilen çok sayıda çakmak ile çakmaklara gaz doldurulmasında kullanılan tüp incelemeye alındı.

Yetkililer, olay sırasında söz konusu kişilerin poşetlere doldurdukları likit çakmak gazları kokladıkları ve bu sırada mekana yayılan gazın çakmakla alev aldığı ihtimali üzerinde duruyor.

İlçe Kaymakamı İrfan Demiröz, patlamada yaralanan 10 gencin ''uçucu madde'' bağımlısı olduğunu belirterek, olay sırasında bu kişilerin ''çakmak gazı'' kokladıklarını söyledi.

Patlamayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğünü ve İstanbul'a sevk edilen 5 kişinin durumlarının ciddi olduğunu aktaran Demiröz, ''Uçucu madde içeren ürünler koklandığında hoş bir koku veriyormuş. Bu hoş kokuda bağımlılığa neden oluyor. Çakmak gazı da bunlardan biri. Bunun önlenmesi için Uçucu madde içeren ürünlerin içine tiksindirici kokuların koyulması gerekiyor. Bununda firmalara yasalarla zorunlu tutulması gerekiyor. Başka türlü bu tarz olayların önüne geçemeyiz'' dedi.

OLAY

Marmaraereğlisi ilçesindeki metruk bir binada meydana gelen patlamada, Mehmet Z, Berkan T, Mustafa U, Savaş K, Emirhan G, Can O, Altan A, Göksel Ö, Sinan K. ve Kenan B. yaralanmış, olay yerinde ise çok sayıda çakmak ile çakmak gazı dolumunda kullanılan tüpler bulunmuştu.

Çorlu Devlet Hastanesi ile Silivri Anadolu Hastanesine kaldırılan yaralılardan Mustafa Z, Altan A, Göksel Ö, Sinan K ile Kenan B'nin durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirilmişti. (A.A.)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler