YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamada yeni gelişme...
Patlamada yeni gelişme...
18 Nisan 2011 12:49
İzmir'de geçtiğimiz gün meydana gelen patlama ile ilgili patlamının gerçekleştiği imalathanenin sahibinin avukatı açıklama yaptı, patlamanın içerde sigara içilmesidnen kaynaklı olabileceğini söyledi...

İzmir'in Karabağlar ilçesinde patlama meydana gelen kapı imalathanesinin sahibi Niyazi Odabaşı'nın avukatı Ahmet Ömer Ayçiçek, ''Patlamanın işçilerin içeride sigara içmesinden kaynaklandığını tahmin ediyoruz'' dedi.

Ayçiçek, patlamanın meydana geldiği yerde gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir olayın yaşanmasını kimsenin istemeyeceğini, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Müvekkilinin mahkemece serbest bırakıldığını, mahkeme kararlarına saygı duyulması gerektiğini ifade eden Ayçiçek, ''Yaşanan olay bir facia, doğal afet. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdik. Büyük üzüntü içerisindeyiz. İş yeri sahibi iyi niyetli bir insan, maddi ve manevi tüm masrafları karşılayacak. Ölenlerin ailelerine gereken yardımı yapacağız. Patlamanın işçilerin içerde sigara içmesinden kaynaklandığını tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

İş yerinin ruhsat sorunu bulunmadığını kaydeden Ayçiçek, ''Belediye tarafından 10 gün önce uyarıldığı söyleniyor. Belediye her iş yerine uyarıda bulunuyor, bu doğal bir şey'' dedi.

Öte yandan, iş yeri hakkında belediye tarafından düzenlenen raporda, patlama sonrasında binanın kirişlerinin kırıldığı ve kolon bağlantılarını koptuğunun belirlendiği ve yıkılmasına karar verildiği bildirildi. Bununla ilgili olarak iş yerine yazı asıldı.

Patlamada ölen Mustafa Demiralay ile Yener Erbaş'ın cenazelerinin aileleri tarafından Adli Tıp Kurumundan alınarak Gaziantep'e götürüldüğü, Mustafa Kurt ile Harun Cirit'in cenazelerinin ise İzmir'de toprağa verileceği bildirildi.

Patlamada, yangına müdahale eden itfaiye eri Ozan Avşar da hayatını kaybetmişti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler