YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamada şok gelişme...
Ankara'da yaşanan patlamayla ilgili şok bilgilere ulaşıldı...
Patlamada şok gelişme...
29 Ekim 2011 / 07:34 Güncelleme: 29 Ekim 2011 / 07:35

Ankara Kızılay'da 5 kişinin ölümü ve 34 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı araç ile Kırıkkale'de durdurulan Kurtalan Ekspresinde elegeçirilen 2 kilo 200 gram A-4 plastik patlayıcıda "ortak" bağlantı tespit edildi. Şehirlerdeki kanlı saldırılarda kullanılan bomba ve düzeneklerin Diyarbakır Lice kırsalında faaliyet yürüten "doktor" kod adlı H.T. adlı teröristçe gönderildiği belirlendi. Polis ve jandarma Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'ya kan dökmek için bombalar hazırlayıp gönderen PKK'lı "doktorun" peşine düştü.

HEDEF HIZLI TRENDİ

Soruşturmada Diyarbakır'dan yollanan 2 kilo 200 gram AA plastik patlayıcı ile Kumrular Caddesindeki bombalı aracın aynı anda infilak ettirilmesinin hedeflendiği belirlendi. PKK'lı grubun deşifre" olmamak için trenle Ankara'ya yolladığı bombayı Ankara Eskişehir arasında sefer yapan Yüksek Hızlı Tren'e dönük sabotajda kullanmayı planladığı iddia edildi. Ankara'da sorgulanan şüphelilerin verdiği bilgiler bombacının deşifre olmasını sağladı. Doktor kod adlı H.T'nin bombalı eylemlerde kullanılan patlayıcılarda bizzat parmağı olduğu belirlendi. H.T'nin K. Irak'ta özel eğitim aldığı anlaşıldı.

Düdüklü tencere aranıyor!

Terörle Mücadele ekipleri, yakalanan zanlıların verdiği bilgilerden hareket ederek soruşturmayı Diyarbakır'a taşıdı. PKK'nın Diyarbakır'da bir düdüklü tencereye tuzakladığı bomba için eylem planladığı ortaya çıkartıldı. Diyarbakır polisi, düdüklü tencere ye yerleştirilen bombayı ele geçirmek için şehirde geniş çaplı operasyon yürütüyor. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler