YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamada 2 kişi öldü, 7 yaralı
Patlamada 2 kişi öldü, 7 yaralı
Patlamada 2 kişi öldü, 7 yaralı
15 Mayıs 2008 / 12:06 Güncelleme: 15 Mayıs 2008 / 00:00

Ankara'nın Çubuk ilçesinde sanayi sitesinde yoğurt ve süt imalatı yapan bir fabrikada meydana gelen patlamada  ilk belirlemede 2 işçi hayatını kaybetti. Patlamada yaralanan 7 işçi çeşitli hastanelere kaldırıldı. 


Ankara'nın Çubuk ilçesinde sanayi sitesinde, yoğurt ve süt imalatı yapan bir fabrikada meydana gelen patlamada ilk belirlemede 2 işçi hayatını kaybetti.       Kazan dairesinde oluşan basınçtan kaynaklandığı öne sürülen patlamada yaralanan 7 işçi çeşitli hastanelere kaldırıldı. Patlama sonrası fabrika kullanılamaz hale gelirken, çökme neticesinde ölen işçiler duvar altında kaldı.  


Çubuk'taki patlamada yaralanan işçiler Ankara'daki bazı hastanelere sevk edildi. Patlamanın ardından olay yerine gelen işçi yakınları sinir krizleri geçirdi. Aynı fabrikada çalışan işçilerden bazıları ise baygınlık geçirdi. İşçiler, polis ve çevredeki vatandaşlar tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Polis ve itfaiye ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. 


Görgü tanıklarından Dursun İpek, fabrikanın karşısındaki imalathanesinde patlamayı duyduğunu ve ilk etapta deprem olduğunu sandığını kaydetti. İpek, patlamayla birlikte fabrikanın kazan parçalarının çevreye yayıldığını belirterek, "Patlamanın ardından içeriye girdim. Yaralılar ve ölenler içerideydi. Bu kişilerden şahsen görüştüğüm ve tanıdığım insanlarda vardı" dedi.  Dursun İpek, patlamanın kalorifer kazanında meydana gelebileceğini söyledi. Patlayan fabrikadaki ve çevredeki işyerlerinde çalışan işçiler, polis ve itfaiyenin çalışmalarını dikkatle takip ediyor.


ÖLEN VE YARALANANLARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ


Ankara'nın Çubuk ilçesindeki sanayi sitesinde  bir süt ürünleri fabrikasında meydana gelen patlamada ölen ve  yaralananların kimlikleri belirlendi.
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, süt ürünleri  fabrikasında buhar kazanının patlaması sonucu meydana gelen patlamada,  işçilerden Hamza Canlı ve süt vermek için 06 CEM 10 plakalı aracıyla  fabrikaya gelen Hasan Akkaya'nın hayatını kaybettiği bildirildi.Ağır yaralanan Hüseyin Himmetoğlu tedavi için ambulansla Ankara'ya sevk  edilirken, Ömer Akal, Ebubekir Şanlı, Yüksel Akkaş ve Kemalettin  Küpeli'nin ayakta tedavi edildikleri kaydedildi.Patlamayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler