YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pastane ve marketler de ''helal''leşecek
Pastane ve marketler de ''helal''leşecek
07 Şubat 2013 11:49
TSE, yemek fabrikaları, lokantalar, kafeteryalar, pastaneler, marketler, hızlı yemek servisi yapan yerler için ''Helal Hizmet Belgesi'' vermeye başladı.

 

Türk Standardları Enstitüsü'nden (TSE) alınan bilgiye göre, TSE 4 Temmuz 2011 tarihi itibarıyla başladığı Helal Gıda Belgelendirmesi kapsamına Helal Hizmet Belgelendirmesi'ni de ekledi.
 
Helal Hizmet Belgelendirmesi ile gıda mamulleri hazırlayan, satışa sunan veya servis eden hizmet yerlerinin ''Helal Şartlar''a uygunluğu değerlendirilecek.
 
Bu kapsamda yemek fabrikaları, toplu yemek mutfakları, lokantalar, kafeteryalar, pastaneler, hızlı yemek servisi yapan yerler ve marketler Helal Hizmet Belgesi almak için TSE'ye başvuru yapabilecek.
 
Helal Belgelendirme işlemleriTSE inceleme heyeti tarafından gerçekleştirilecek. İnceleme heyetinde TSE'nin belgelendirme hizmetleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi personeli ile İslami konular uzmanı olan bir kişi olacak.
 
 
AA
12:33
 // Kenan Akkuş
Yanılmıyorsam bir avrupa ülkesinde, helal gıda sertifikası olan bir firmanın et mamüllerinde domuz eti çıkmıştı. Bu haber ne kadar doğru bilemiyorum. Ama gerçek olan bir şey var, para kazanma hırsı, her şeyi suistimal ediyor. Bu sertifikayı verenler, yeterli denetlemeyi yapıyormu? Her şeyde olduğu gibi, buda suistimallere açık bir uygulama....
07 Şubat 2013 12:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler