YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paşaların sorgusu bugün
Paşaların sorgusu bugün
24 Şubat 2010 08:20
Balyoz darbe planı soruşturmasında gözaltına alınan Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek ile Eski Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına bugün ifade verecek

Balyoz darbe planı soruşturması ile ilgili gözaltında bulunan Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ile eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan dün akşam Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirildi. Sivil polis otosunun içindeki Fırtına'nın, elini yüzüne koyduğu ve düşünceli olduğu gözlendi.

Yaklaşık 40 dakika Adli Tıp Kurumu'nda kalan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Fırtına'nın avukatı Atilla Hekimoğlu, müvekkilinin ifade vermeyeceğini bildirdi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde müvekkili Fırtına ile görüşen Hekimoğlu, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı'nın 2006 yılında devlet memurlarının yargılanması ile ilgili bir genelge çıkarttığını hatırlattı. Hekimoğlu, "Müvekkilim burada ifade vermeyecek. Polisin ifade alması genelgeye göre mümkün değil. İbrahim Fırtına'nın soruşturması, kuvvet komutanlığı yapmış olması itibarıyla, ancak başsavcılar tarafından yürütülebilir. İfadesini başsavcılar alabilir. Emniyet müdürlüğünde fuzuli yere tutulmaktadır. Burası otel gibi kullanılacak, burada ifade vermeyecek." diye konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında olan emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'in avukatı Dinçer Eskiyerli de dün akşam müvekkilini ziyarete geldi. Ziyaret sonrası açıklama yapan Örnek'in avukatı Eskiyerli, "Müvekkilimin sağlık durumu iyi. Hukuki prosedüre aykırı bir şey yok. Yarın (bugün) savcıya ifade verecek.'' dedi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler