YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paşalar Başbuğ'u istemedi
Paşalar Başbuğ'u istemedi
08 Ocak 2012 11:20
Ergenekon davası kapsamında başlatılan İnternet Andıcı soruşturmasında tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Silivri Cezaevi'nde yalnız kalma kararı aldı. Teklif götürülen Balyoz'dan tutuklu paşaların Başbuğ'la kalmak istemediği iddia edildi.

Ergenekon silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında başlatılan İnternet Andıcı soruşturmasında ‘Silahlı Terör Örgütü Yöneticisi olmak” ve “Darbeye Teşebbüs” suçlarından tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi’nde yalnız kalma kararı aldı. Başbuğ’a koğuş arkadaşı olarak Ergenekon ve Balyoz tutuklu sanığı Orgeneral rütbeli askerlerden biri verilmek istendi ancak teklif götürülen orgenerallerin Başbuğ ile kalmak istemediği öğrenildi. Başbuğ daha sonra Mehmet Haberal’la birlikte kalmak istedi ancak Haberal hastanede olduğu için bu istediği de karşılanamadı.

Iğsız, Fırtına, Doğan ve Örnek’ten ret

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İnternet Andıcı davası tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve emekli Tümamiral Hıfzı Çubuklu ile Balyoz tutuklu sanıkları emekli Orgeneraller Çetin Doğan, İbrahim Fırtına ve emekli Oramiral Özden Örnek’in de kaldığı 5 No’lu L Tipi Cezaevi’nin F-2 koğuşuna yerleştirilmişti. İlk gecesini yalnız ve dinlenerek geçiren Başbuğ’un yanına bir veya iki tutuklu sanık daha verilmek istendi.

Cezaevi yetkilileri Başbuğ’un yanına cezaevinde tutuklu bulunan Orgeneral rütbeli sanıklardan vermek istedi. Ancak Hasan Iğsız, Çetin Doğan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına gibi isimlerin yer aldığı emekli orgenerallerin Başbuğ ile aynı koğuşta kalma teklifini kabul etmedikleri öğrenildi.

‘Haberal’la kalmak istiyorum’

Bunun üzerine yetkililerin Başbuğ’a beraber kalmak istediği biri olup olmadığı soruldu. İlker Başbuğ’un da koğuşta Ergenekon sanığı Mehmet Haberal ile kalmak istediğini söylediği ifade edildi. Başbuğ’un Haberal’ın gözaltına alındığı gün Genelkurmay Başkanı olarak Süleyman Demirel’i arayarak üzüntülerini bildirdiği ortaya çıkmıştı.

‘Tek kalıp kitap yazacağım’

Fakat, Başbuğ’un bu isteği yerine getirilemedi. Başbuğ’a “Haberal hastanede. Beraber kalmak istediğiniz başka biri var mı?” diye sorulduğu öğrenildi. Başbuğ’un da “Yalnız kalıp kitap yazmak istiyorum” demesi üzerine bu isteğinin onaylandığı kaydedildi. Başbuğ’un geceyi televizyonlardan haberleri izleyerek ve kitap okuyarak geçirdiği belirtildi. 

Star

Büyükanıt ne oldu
 // Davud
Bu adam kendi ağzıyla e-muhtırayı ben yazdım diye itiraf etti. Bu darbe değil mikardeşim neden bu adam içeri alınmıyor? Kim kimi koruyor? Başbakan bu ve bunun gibilerine ne taahhüt etti? Dolmabahçe görüşmesi bununla alakalı mı? Nedir bu iğrenç ilişkiler bütünü? Diğer G.Kur.Başkanları da içeride değil. Karadayı ve Kıvrıkoğlu'nun yaptıkları, Çevik'in yaptıkları yanlarına kar mı kalacak? Adalet nerede ey Adalet ve Kalkınma Partisi olduğunu iddia edenler? ...
08 Ocak 2012 17:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler