YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paşa paşa hesap verecekler'
'Paşa paşa hesap verecekler'
07 Nisan 2010 18:35
Darbeye teşebbüs ettiği iddiasıyla idam edilen Binbaşı Fethi Gürcan'ın oğlu Ömer Gürcan, darbecilere adeta ateş püskürdü.

Türkiye'nin çalkantılı yıllarında sol gençlik hareketinin önemli isimleri arasında yer alan Yazar Ömer Gürcan, darbecilere ateş püskürdü. Darbeye teşebbüs ettiği iddiasıyla idam edilen binbaşı Fethi Gürcan'ın da oğlu olan Ömer Gürcan, "Cuntacıların sadece askerlerden ibaret olmadığına" dikkat Çekti; Darbe ürünü 12 Eylül anayasasını değiştirme girişimlerine ise destek verdi.

 

‘Allah Allah diye dövüşen ordunun kendi gençlerini hapishanelerde nasıl Allah Allah dövdüğünü, işkence yaptığını bir kere kabul etmesi lazım. TSK’nın önce halkından ve gencinden özür dilemesi lazım.’ diyen Gürcan, darbelere ve darbe sonrası yazılmış olan 12 Eylül anayasasına adeta ateş püskürdü.

 

Kanal A’nın Gün Ortası haber bültenine konuk olan Gürcan, ‘Bizim itibarımız gidiyor demeden önce kendileri nasıl itibarsızlaştıklarını nasıl işkenceci olduklarını anlatmaları lazım ve genç subaylara 12 Mart, 12 Eylül tüm harp okulunda Türk ordusunun yaptığı rezillikler olarak anlatılmalı.

 

 

Kanal A Haber Merkezi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler