YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Partimize mahalle baskısı var
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İzmir'de “partilerine karşı mahalle baskısı” olduğunu söyledi...
Partimize mahalle baskısı var
29 Mart 2011 / 12:40 Güncelleme: 29 Mart 2011 / 12:40

AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ı ziyaret eden Akay, kentteki kanaat önderlerinin, kente yön verenlerin partilerine destek sağlamasını istedi.

Amaçlarının ülkeye, İzmir'e hizmet olduğunu, AK Parti'nin yaklaşık 9 yıldır bunu iyi bir şekilde yaptığını dile getiren Akay şöyle konuştu:

“İzmir'de partimize karşı mahalle baskısı var. İzmir'de 'Eğer AK Parti'ye oy verirsem özel hayatıma karışılır, rakıma balığıma karışılır, başım kapatılır, ülke şeriatla yönetilir' gibi bir sanal baskı yaratılıyor.

Bunu muhalefet de körüklüyor. İnsanlar şartlandırılıyor. Bunu aşmak için kendimizi iyi anlatmaya çalışıyoruz. 9 yıldır Türkiye'nin neresinde birisine karışıldı? Bu seçimlerde daha farklı bir sonuç olacağını düşünüyorum. Partimiz İzmir'de birinci parti olacak.”

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise uzun süreden bu yana tanıdığı Akay'ın partisine büyük katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Yorgancılar, “İzmir'de korku tüneli olduğunu düşünmüyorum. İzmirli korkmaz, bildiğini yapar. Baskıya tepki gösterir” dedi.

AK Partili yöneticilerin 'Baskı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusunu Yorgancılar, “Ben baskı olduğunu düşünmüyorum” diye yanıtladı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler