YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Partilerin genel seçim maratonu başladı
Genel seçime 7 aylık bir süre var ama erken genel seçim de konuşuluyor. İktidar gündemimizde yok dese de muhalefet erken genel seçime yeşil ışık yakıyor. Partilerde seçim hazırlıkları ise bölgesel toplantılar ve kongrelerle başladı.
Partilerin genel seçim maratonu başladı
14 Kasım 2014 / 19:25 Güncelleme: 14 Kasım 2014 / 19:25

Kanal A'dan Pınar Ağca, 3 partinin seçimle ilgili nabzını tuttu...

Sınav takvimi ve öngörülen genel seçim tarihinde okulların kapanması erken seçim için en önemli gerekçe. Bu konuda partilerin YSK temsilcileri ile bir öngörüşme de yapıldı. Muhalefet erken genel seçime yeşil ışık yaktı  ancak iktidar gündemimizde yok diyor. Partiler ise işe kongrelerle başladı.

Ak Parti'de hedef 81'de 81

Bu seçimde Ak Parti'nin hedefi anayasa değişikliği için refarandum çoğunluğunu bulacak 330... Bir önceki genel secimde sadece 3 ilde, Hakkari, Tunceli ve Iğdır'da milletvekili çıkaramamıştı. Şimdi hedefte 81 il var.

İktidar ilçe kongrelerine devam ediyor. Bir yandan da illerde milletvekilleri ile ilgili memnuniyet yoklaması yapıyor. Bu seçimde Ak Partide 3 dönem kuralına takılan 69 isim milletvekili olamayacak. işte bu yüzden yeni isimler belirlenecek.

CHP'de seçim maratonu ayrılıklarla başladı

CHP Cumhurbaşkanı seçiminin ardından partideki görüş ayrılıklarının gölgesinde başladı çalışmalara. Ana muhalefet kongrelerle zaman kaybetmek istemiyor. Bu yüzden gerektiği durumda atama yolu ile yönetim belirlenecek. ilk iş bölgesel toplantılar.

İlk toplantıda kılıçdaroğlu, kadın partililere topuklu ayakkabı ve makyaj uyarısı yaptı. gittiğiniz yere göre hareket edin dedi, imamların ziyaret edilmesi için de talimat verdi. CHP önceki seçimlerde halka kendisini yeteri kadar anlatamadığı görüşünde.

"En önemli sloganımız bu sefer iktidarız"

MHP'de slogan bu. İl ve ilçelerde iki buçuk aylık kongre süreci de önümüzdeki hafta başlıyor. Sonrasında partinin olağan kongresi için mart ayı öngörülüyor. mhp bu secimin farklı olması için partililere  "kırgınlıkları kenara bırakın" uyarısı yaptı.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler