YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parti tabanı Davutoğlu'na güveniyor!
Gezi, 17-25 Aralık darbe girişimi ve son olarak Saray tartışmasıyla Yeni Türkiye'nin gücünü kırmaya çalışanların çabaları sonuç vermedi. Hem Ak Parti tabanı hem de toplam seçmen sayısının kritik kısmı Davutoğlu'na güveniyor!
Parti tabanı Davutoğlu'na güveniyor!
07 Aralık 2014 / 09:21 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 09:31

Zübeyde Yalçın'ın haberi,

Anketler AK Parti'de mayanın tuttuğunu ortaya koydu. AK Parti seçmeninin yüzde 88'i, toplam seçmenin ise yüzde 42'si Davutoğlu'nu benimsedi. Yüzde 16'lık grup ise "olabilir" diyor.

Seçmen benimsedi

AK Parti, Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlere dönük propaganda faaliyetleri için düğmeye bastı. Partide "Seçim Strateji Kurulu" oluşturuldu. Kurul, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kamuoyu algısına ilişkin sürekli çalışma yürütecek. Yapılan anketler ise AK Parti'de mayanın tuttuğunu ortaya koydu. AK Parti seçmeninin yüzde 88'i, toplam seçmenin ise yüzde 42'si Davutoğlu'nu benimsedi. Yüzde 16'lık grup ise "olabilir" diyor.

Oyun bozulacak

Kurul'da, "Davutoğlu temiz, Erdoğan vasi, Davutoğlu emanetçi. Davutoğlu'na 'rüştünü ispatla' diyorlar. Böyle bir oyun oynanıyor. Ama Davutoğlu ortaya koyduğu performansla göz doldurdu. Mitingler başarılı. AK Parti seçmeni Davutoğlu'nun genel başkanlığını ve Yeni Türkiye idealini satın aldı" değerlendirmesi yapıldı.

Saray Harekatı tutmadı

AK Parti seçmeni genel olarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yaptırılmasından rahatsız değil, yolsuzluk iddialarına da darbe planının kılıfı olduğu için inanmıyor.

 

SABAH

09:48
 // mustafa
mülayim tipli bir üniversite hocasının bu kadar çabuk başbakanlık kalıbına uyum sağlaması beni şaşırttı. bu hızlı uyum yeteneğiyle bırakın Türkiye‘yi dunyayi bile yönetir. ne de olsa ninesinin duası ile yürüyor. helal olsun....
07 Aralık 2014 09:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler