YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'teki terör saldırıları Victor Hugo'yu hatırlattı
Paris'teki saldırılar Victor Hugo'nun yıllar evvel söylediği bir sözü hatırlattı: Hugo Batı dünyasının Doğu'ya bakışını şu sözlerle açıklamıştı: "Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; Doğu'da elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledi
Paris'teki terör saldırıları Victor Hugo'yu hatırlattı
14 Kasım 2015 / 14:30 Güncelleme: 14 Kasım 2015 / 19:06

Dünyaca ünlü Fransız şair, roman ve oyun yazarı Victor Hugo'nun sözleri bugünlere ışık tutuyor. Batı dünyası hiçbir zaman anlamadı, terör kimden gelirse gelsin terördü..

BATI'NIN DOĞU'YA, İNSANA BAKIŞI İŞTE BU

Asya'da, Ortadoğu'da veya Türkiye'de yaşanan terör olaylarına göstermelik kınamalar gönderen ancak örneğin PKK gibi azılı bir terör örgütüne destek vermekten bir an olsun geri durmayan Batı dünyası teröre karşı ikiyüzlü davranmanın bedelini ödüyor..

al-002.jpg

DOĞUDA 50 BİN İNSAN, PARİS'TE 1 İNSAN

Böyle günlerde Victor Hugo'nun, Batı dünyasının Doğu dünyasına bakışını, insana bakışını en iyi anlatan şu sözleri geliyor: "Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; Doğu'da elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir"

 // Harbi Erzurmlu
Benim teröristim cici diye ellerini ovuşturup pis pis sırıtmanın elbet bir bedeli olmalı.Ama keşke halka değilde baştaki sırıtan şerefsizlere olsa....
14 Kasım 2015 21:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler