YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'te Türklere çirkin saldırı
Türk vatandaşları Partis'te PKK'yı kınamak için gösteri düzenledi. PKK yandaşlarının saldırısına maruz kaldı. Ellerinde asadece Türk bayrağı olan Türkler'e taşlı sopalı saldıran terör örgütü yandaşlaırnın o görüntüleri...
Paris'te Türklere çirkin saldırı
31 Ekim 2011 / 09:00 Güncelleme: 31 Ekim 2011 / 09:27

Fransa'nın başkenti Paris'te, dün terörü kınamak için gösteri yapmak isteyen Türk vatandaşlarına, bölücü terör örgütü yandaşları tarafından düzenlenen taşlı ve beyzbol sopalı saldırı kameralara yansıdı.

Olayda, Hasan Aksoy isimli genç ağır yaralandı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden organize olan 150 kişi, Bastille meydanında dün Türkiye saatiyle 16.00'da terör olaylarını protesto etmek için bir araya geldi. Gösteriden haberdar olan PKK sempatizanı bir grup ise olay çıkardı. PKK yandaşları kaldırım taşlarını sökerek terör karşıtı gösteri yapacak gruba attı. Yaşanan bu gelişme üzerine göstericileri kordona alan Fransız polisi, PKK sempatizanlarına biber gazıyla müdahale etti. Çoğunlukla gençlerden oluşan Türk göstericilerle PKK yandaşı grup arasında çatışmanın sürmesi üzerine Fransız polisi, PKK yandaşı grubu zor kullanarak dağıttı. Organizatörlerden Hakan Fakılı, teröre karşı protesto amacıyla Bastille meydanında bulunan 10 göstericinin yaralandığını açıkladı. Fakılı, Türk ve Kürt vatandaşların yoğun yaşadığı Strasbourg Saint-Denis mahallesinden gelen PKK yandaşı grubun içerisinde silah taşıyanlar olduğunu da iddia etti.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler