YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'te Türk mahallesinde patlama!
Paris'te Türk mahallesinde patlama!
27 Eylül 2013 21:05
Paris'te Türklerin yoğun olarak oturdukları ve birçok Türk esnafın iş yerinin bulunduğu Paris 10. bölgesindeki bir binada gelen patlamada 3 kişi öldü 1 kişi ise ağır şekilde yaralandı.

Rue d'Enghien sokağında Türklerin iş yerlerinin bulunduğu sırada ve PKK Derneği Ahmet Kaya Kültür Merkezi karşısında bulunan 5 katlı binada patlama meydana geldi.

Patlamanın nedeni hakkında basına açıklamalarda bulunan Paris İtfaiye kurtarma ekibi şefi Eric Moulin, binanın giriş katının araba tamir garajı olarak kullanıldığını, patlamanın büyük ihtimalle garajdaki benzin veya gaz meydana gelmiş olabileceğini söyledi. Olay sonrası itfaiyenin kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, göçük altında başka kurbanların olmasından korkulduğunu ifade eden İtfaiye şefi, ölü ve yaralıların garaj çalışanlarından olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Patlamanın meydana geldiği binanın bitişiğindeki binanın alt katında Diva adlı Türk kadın ve erkek berberinde çalışan Cumali Arıkboğa, "Patlamayı duyduğumuzda deprem oldu sandık. Garaj çalışanlarını tanıyorduk ve müşterilerimizdi. Şayet hayatını kaybedenler çalışanlar ise bunlardan birinin Polonya asıllı ve diğerlerinin Sırp olduğunu biliyorum. Ama arabasını bakıma getirmiş başka birileri de olabilir" şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler