YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parayı nereden bulacak açıkladı
Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor... CHP'nin vaatlerini abartı bulan ve parayı nereden bulacaksın sorusunu soranlara Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nden cevap verdi...
Parayı nereden bulacak açıkladı
05 Mayıs 2011 / 15:20 Güncelleme: 05 Mayıs 2011 / 15:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıkladıkları projelerle ilgili olarak ''parayı nereden bulacaksınız'' diye sorulduğunu belirterek, ''Bu ülkede para var, yeter ki vatandaştan topladığın bu parayı namuslu kullan, hortumculara teslim etme'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Elbistan Seçim Bürosu önünde partililere hitaben yaptığı konuşmada, düşüncelerinin merkezinde insan olduğunu, insanları sevdiklerini ve onlara inandıklarını vurguladı.

Kendisine oy versin ya da vermesin, iktidara geldiklerinde yoksulluk olmayacağını, herkesin karnının doyacağını ve bunu Aile Sigortası'yla yapacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Devletin yardım topladığı 14 kuruluş var. O 14 kuruluşun hepsini bir çatı altında toplayarak Aile Sigortası Kurumu yapacağız. Şimdi bize soruyorlar, 'parayı nereden bulacaksınız' diye. Bu ülkede para var, yeter ki vatandaştan topladığın bu parayı namuslu kullan, hortumculara teslim etme'' diye konuştu. 
 
''KANAL YERİNE BANKA''
 
Kılıçdaroğlu, hiçbir kamu kuruluşunu özelleştirmeyeceklerini, Doğu ve Güneydoğu'da yeni fabrikalar kuracaklarını, yeni iş alanları yaratacaklarını dile getirdi.

Türkiye'deki sanayicilerin Mısır'a gittiğini, Mısır'da yüzlerce fabrika kurduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Toprağımız mı yok, insanımız mı yok, çalışan işçimiz mi yok, mühendisimiz mi yok  İş adamları neden Mısır'a giderler de Türkiye'ye gelmezler, onlara da sözümüz var. Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım yaptıklarında Mısır hükümetinin verdiği teşviklerden daha fazlasını vereceğiz. Bizim insanımız çalışacak, bizim insanımız üretecek.

Bakın bir pankart görüyorum, 'Nurhak'ta banka yok' diye. İlçede banka yok. Bir ilçe kuruyorsun bankası yok. Böyle ülke mi olur  Kalkmış kanal açacak. Ya Allah aşkına, sen önce şu bankayı kur da sonrası Allah kerim.''

Kılıçdaroğlu, ''YGS'de şifre'' iddialarına ilişkin olarak da ''1 milyon 700 bin çocuğumuz, annelerinin yemeyip yedirdiği, içmeyip içerdiği okula gönderdiği dershaneye gönderdiği, 'çocuğum okusun üniversite kazansın' diye sınava soktuğu çocuklarına bir baktık ki şifre var. Önce inkar ettiler, 'şifre yok' dediler, 'sehven olmuş' dediler. Sonra 'şifre var, kopya yok' dediler. Bir ülkenin Başbakanı 'şifre var, kopya yok' dedi. Kopya yoksa şifre niye var '' dedi. 
 
LİBYA VE IRAK'TA YAŞANANLAR 

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Libya'daki gelişmelere de değindiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bir dönem bağırıyorlardı, değil mi, 'NATO'nun Libya'da ne işi var...' Efelendiler, 'Ne demek NATO Libya'ya gider, bombalarmış'... Sonra ne yaptılar kuzu kuzu gittiler. Şimdi büyükelçiliği boşalttılar. Çocuklar öldürülüyor.

Hatırlıyor musunuz  Irak'ta binlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Buradan söylüyorum Sayın Başbakan duysun. Irak'ta binlerce kadına tecavüz edilirken ABD askerleri tarafından, o ABD askerlerine başarılar dileyen kimdi  Yeri gelince Müslüman geçiniyorsun, binlerce kadına tecavüz edilirken... ABD'nin Türk topraklarından geçmesine kim karşı çıktı  Biz karşı çıktık. Ülkemizi seviyoruz, insanımızı seviyoruz. Demokrasi böyle olmaz.''

Kılıçdaroğlu, siyasete atılırken hiçbir ortamda, hiçbir yerde yalan söylemeyeceğini, inandığı herşeyi halka anlatacağını ve talimatı halktan alacağını söylediğini ifade etti.

Daha önce de Elbistan'a geldiğinde ''il sözü'' verdiğini ve bunu yinelediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, ''9 yıldır yapmadılar. İnşallah 13 Haziran'da sadece ben değil bütün Türkiye Elbistan'ın şahlanışını görecek, Elbistan il olmayı hak etmiyor mu  Neden il yapılmaz  Neden il yapacağız biliyor musunuz  Burada 4 milyar ton kömür var. Bir kaymakamlıkla idare edilir mi  Burası enerjinin merkezi olacak'' dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra karayoluyla Malatya'ya hareket etti. (AA)

dun basbakanda soyledi zaten
 // omer bilici
bundan 10 once devletin kasasinda 25 milyar dolar vardi simdi 100 milyar dolara yakin para var gozunuz o paralarda agzinizin suyu akiyor deilmi ? utanmadan insanlarin karsisinda laf ebeligi yapiyorlar terbiyesizler......
05 Mayıs 2011 18:53
TIPKI FİKİR BABASI DEMİREL GİBİ !
 // BATUHAN
Fikir babasıda böyle zamanlarda il sözü verir ama yapmazdı.
Ör: Başbakan iken Kayseri'nin Develi ilçesine il sözü vermişti orası hala ilçe, çarkçıda aynı yolda devam ediyor. Kendileri bırakın ıraktaki tecavüz edilenleri vekillerine tecavüz ediyorda kimsenin umurunda değil, aynı kişi şu anda vekil adayı, üstelik kendiside bu uygunsuz ilişkinin ürünü. Bu namus havarilikleri tamamen oy hırsızlığından başka bir şey değil vatandaş bunları dinler geçer....
05 Mayıs 2011 17:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler