YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paraleller  ‘vasıfsız yargıç’ avında
Paraleller ‘vasıfsız yargıç’ avında
12 Haziran 2014 07:47
17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından büyük sürana uğrayan Gülen Hareketi'nin yeni planı deşifre oldu. HSYK seçimlerine hazırlanan paraleller şimdi de vasıfsız yargıçları kendi tarafına çekmeye çalışıyor

Stargazete'de yer alan habere göre, HSYK seçimleri öncesi özellikle İstanbul ve Ankara’da yargı mensuplarına yönelik çalışmalarına hız veren paralel yapının, “vasıfsız” olarak fişlenen yargı mensuplarını yanına çekmeye çalıştığı belirtildi. Paralel yapının yargı içindeki uzantılarının sık sık adliyeleri gezerek ziyaret ettikleri “vasıfsız”lara “Bize yakın olun, yükselirsiniz. Bizim dönemimiz başlayacak” vaadinde bulunduğu öğrenildi.

Paralel baskı boyut değiştirdi

Paralel yapının yargı içindeki uzantılarının başta Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi olmak üzere Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Adana adliyelerinde yarattığı psikolojik baskının boyutları çok farklı bir noktaya ulaştı. Yerel seçimler öncesi başlatılan yargı odaklı siyasi darbe girişimlerinin sonuç vermemesi paralel yapı içinde panik yarattı. Seçimlerden önce “Bizim devrimiz başlayacak” diyen paralel yargı mensuplarının AK Parti’nin ezici bir oy ile seçimleri almasının ardından yargı camiasına yönelik çalışmalarını farklı boyutlara taşıdığı öne sürüldü.

Bizim yanımızda ol , yüksel!

Ekim ayında yapılacak HSYK seçimi öncesinde hakim ve savcıların birbirlerini “Cemaatçi, AK Partili, Alevi-solcu ve vasıfsız” şeklinde fişleyerek değişik listeler oluşturulduğu belirtildi. Bu listelerin HSYK seçimlerinde etkili olunması için hazırlandığı ve listedeki “vasıfsızların” ise paralel yapının ilgi odağı olduğu kaydedildi.

Yargı içinde gelecekte etkin olmak için HSYK seçimleri için canla başla çalışan paralel yapının, “vasıfsız” olarak fişlenen yargı mensuplarını düzenli ziyaret edere vaadlerde bulundukları öne sürüldü. “Bize yakın olun, güç bizde. “Vasıfsız” olarak fişlenen hakim ve savcılara “Yakında yine bizim dönemimiz başlayacak. Yükselir, rahat edersiniz” vaadinde bulunan paralel yapının, HSYK seçimlerinde kendi üyelerine seçmen kazandırmak için çalışmalarına devam edeceği belirtildi.  

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler