YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralelcilerin yuvası olan o iki kurum kapatılacak!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Polis Koleji ile akademinin kapatılmasıyla ilgili "Bu düzenlemeyi yapmak zorundayız. Oradaki öğrencilerin büyük bölümü Paralel Yapı'ya mensup" dedi.
Paralelcilerin yuvası olan o iki kurum kapatılacak!
29 Kasım 2014 / 08:25 Güncelleme: 29 Kasım 2014 / 08:30

İçişleri Bakanı Efkan Ala, İç Güvenlik Paketi'nin ele alınacağı TBMM İçişleri Komisyonu'nun AK Partili üyeleri ile bir araya geldi ve düzenlemeyi masaya yatırdı.

Toplantıda, paketin komisyonda önümüzdeki hafta çarşamba günü görüşmelerinin başlaması benimsendi. Muhalefetin tavrına göre tasarının alt komisyona gönderilip gönderilmeyeceğine karar verilecek.

Ala, polise araçlarda arama yetkisi verilmesine ilişkin düzenlemenin neden yapıldığını iki örnek vererek anlattı:

"Bir süre önce Trabzon'da da bir uyuşturucu ihbarı geldi. Savcılık 'kuvvetli delil olmadığı' için arama izni vermedi. Polis aracı takibe aldı. Başka bir ilde savcı izni alıp aracı aradı ve uyuşturucu ele geçirdi.

Bingöl suikastında kullanılan araçla ilgili silah bulunduğu gerekçesiyle ihbar yapıldı. Ancak savcı arama izni vermediği için araç aranamadı. 6-7 Ekim olaylarında yakılmadık, yıkılmadık yer kalmadı. Ondan sonra da 'Devlet niye önlem almadı' diye eleştirildik. Şimdi yapılacak düzenleme ile bu önlemler alınacak."

Öğrencilerin büyük bölümü Paralel Yapı'ya mensup

Polis Koleji ile Polis Akademisi kapatılırken, öğrenci ve öğretmenlerin haklarının korunacağına dikkat çeken Ala, "Bu düzenlemeyi yapmak zorundayız. Eğer Paralel Yapı ile mücadele edeceksek, bu gerekli. Çünkü oradaki öğrencilerin büyük bölümü Paralel Yapı'ya mensup" mesajı verdi.

Güvenlik tek elde olacak

Ala, jandarma düzenlemesini anlatırken, kamu güvenliği söz konusu ise bunun taşra-merkez ayrımı olmayacağını söyledi.

Yetkilerin tek elde toplantısı gerektiğine dikkat çeken Ala, "Davul başkasının elinde, tokmak başkasının elinde olmaz. Güvenliğin sağlanması için bu düzenleme gerekli" dedi.

Ala, jandarmanın kıyafetlerinin nasıl olacağı konusunda, Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nın da görüşünün alınacağını bildirdi.

20:36
 // burhan
cok dogru yerinde uygulama polis ve jandarma kullanilmaktan kurtulup ulkeye hizmet eder...
29 Kasım 2014 20:36
17:37
 // e.guzel
Kapatılma ile veya yasaklarla istenilen sonuç alinsaydi şu anda hukumette chp olurdu.28 subatta kapatmalar, ikna odalari, katsayılar dahaaklima gelmeyen bizans oyunlari ne oldu. bunlar yetmez gibi boyali basın, yinede hak yerini buldu.Esas olan ezilenin yaninda olmak.polis kolejleri kazanırsa, insalah hukumet adaletten yana olur kapatmaz.28 subattan bir daha bahsetmesin çünkü inanan olmaz.17 araliktan önce siz dahil cemaata yardim etmeyen yok.sizin kanal Türkce olimpiyatlarını canli vetdigi yetmez gibi on kez de battan verdi.Zaten tepe noktasi hariç herkes destegini cekti.Yardim etmemek elde degil ki çünkü başbanizda en çok onlari övüyordu.hukumet 17 aralik sonrasina bakıp lutfen ona gore karar versin. sapla samanı ayırsın.bunlar daha17 yasinda istedigi şekilde egitimini verebilir.bu iş kapatma ile olmaz.kimsede bunu ilerde savunamaz.sizde hukumetin dostu iseniz bu yönde eleştiri yapın. Hukuk bir gun herkese lazim olur.kim şuclu ise cezasini ceksi.insalah çocuklarımızin ve bizim hayallerimi yikmaz.30 martta ve c.başkanliginda fanatik olarak hukumeti destekledim.çok üzülüyorum....
29 Kasım 2014 17:37
insaf
 // yılmaz türk
bu yapılanmalar olurken siz Başbakanlık Müsteşarı değilmiydiniz ? nasıl görev yaptığınızı sorguluyor olmalısınız.................
29 Kasım 2014 Cumartesi 10:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler