YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralelcilerden yalan üstüne yalan!
Gözaltına alınan Paralel Yapı'nın polisleri, "Nezarethanede işkence görüyoruz" oyununu, sosyal medyadan paylaştığı görüntülerle kendi yalanladı. Şüpheliler kurulan iftar sofrasında cep telefonlarıyla selfie çekip, yakınlarıyla konuştu...
Paralelcilerden yalan üstüne yalan!
29 Temmuz 2014 / 09:28 Güncelleme: 29 Temmuz 2014 / 09:51

Sabah'ın haberine göre; Paralel Yapı'nın, yalan rüzgârı ortaya çıktı. Telekulakçı polislerin, "İşkence görüyoruz, nezarethanede çok zor şartlar altındayız, sahur bile yapamıyoruz" şeklindeki yalanları, kendi yayımladıkları fotoğraflarla tescillendi.

Sosyal medyada paylaştıkları nezarethane fotoğrafında mükellef bir sofrada yemek yiyen şüphelilerin ellerindeki cep telefonuyla selfie çekmeleri büyük tepkiye neden oldu.

Cep telefonları toplandı

"Nezaretteki rezalet" fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması sonrası savcılık harekete geçti. Nezarethanedeki paralel polislerin, cumartesi günü gözaltı süreleri bahane edilerek iade edilen cep telefonları yeniden toplandı. Telefonların kimin tarafından dağıtıldığı merak konusu olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yalanlarının ortaya çıkmasıyla panik havası yaşayan paralel örgüt bu kez nezarethaneden başka fotoğraflar paylaşmaya başladı.

Mizansen olduğu net şekilde belli olan fotoğraflarda, şüpheliler nezarethane içerisinde beton zeminde uyurkenki halleri yer alıyor. Bu fotoğraflar da Paralel Yapı'nın medya organları tarafından "mağduriyet algısı ortaya çıkarmak" için kamuoyuna servis edildi.

Şüpheli polisler, dün TEM Şube Müdür Yardımcısı Ömer Kumlu tarafından kötü muamele gördükleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 

Oyun üstüne oyun

Yalanlara doymayan Paralel örgütün polisleri Gafur Ataç, Mücahit Gökoğlu, Şahin Akdeniz, dün saat 11.00 sıralarında eksi 7'nci kattaki nezarethanede, Kumlu'nun fiziki şiddetine maruz kaldıkları yalanını ortaya attı.

Söz konusu görüntülerde, bir eli yağda bir eli balda görünen Gafur Ataç'ın hayli keyifli olduğu gözden kaçmadı. Şüphelilerin avukatları da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe ile başvurarak, cep telefonlarının iadesini istedi. Dilekçede, paralel polislerin Ramazan Bayramı nedeniyle 1. ve 2. derecedeki akrabaları ile görüştürülmesi talebi iletildi. Ancak bu talep de reddedildi. 

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler