YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralelciler dinlemede çığır açmış!
Casusluk suçlamasıyla tutuklanan Paralel Yapı'ya bağlı polislerin, İstanbul’'da kahvaltıda bir araya gelen hakim ve savcıları görüntülü olarak kayıt edip, fişledikleri ortaya çıktı.
Paralelciler dinlemede çığır açmış!
17 Ekim 2014 / 08:02 Güncelleme: 17 Ekim 2014 / 08:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, bakanlar, yüksek bürokratlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu yüzlerce ismi uydurma suçlarla dinleyerek casusluk yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan polislerin yargıçların toplantılarını da takip ettikleri ortaya çıktı.

Star'ın haberine göre; Hakim ve savcıların hukuki konuları konuştuğu ve bunun için ara sıra düzenledikleri kahvaltılı toplantıların fiziki ve teknik olarak takip edildi.

Hakim ve savcıların düzenlediği üç toplantının da dinlendiği tespit edilirken 31.03.2012 günü, Yedikule Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya katılan tüm hakim ve savcıların teker teker görüntülendiği anlaşıldı.

Mobil cihazları kullandılar

Katılanların 20-25 civarında olduğu ve aralarında hakim ve savcıların çoğunlukta olduğu öğrenilen toplantıların rutin ve hukuki konuların konuşulduğu konular olduğu belirtiliyor.

Şüpheli polislerin toplantıya katılan yargı mensuplarını dinlemek için de mobil dinleme cihazlarını kullanarak ortam dinlemesi yaptığı tespit edildi. Hepsi hukukçu olan arkadaşların basit bir kahvaltı buluşmasını dahi “terör faaliyeti” gibi dinleyen polislerin eylemlerine ilişkin suç delilleri de bulundu.

Deliller arasında toplantıya ilişkin fotoğraflar, dinleme tutanakları ve ses kayıtları yer alıyor. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dinlenen yargı mensuplarını “mağdur” sıfatıyla ifadeye çağıracak.

rs1-123.jpg

Ortam dinlemeleri mercek altında

Paralel Yapı'nın yargı mensuplarına yönelik işlediği bu suç, Selam kumpasını uygulamaya sokan polislere operasyonu gerçekleştiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmayı derinleştirmesiyle anlaşıldı.

'Paralel Yapı'nın sadece legal kılıflı yasadışı dinleme yapmadığı, mobil dinleme aygıtlarını kullanarak yaptığı ortam dinlemesiyle de birçok önemli ismin konuşmalarını da dinlediği belirtiliyor. Yasadışı ortam dinlemeleri de İstanbul Savcılığı tarafından merceğe alındı. Başsavcılık konuyla ilgili kapsamlı inceleme başlattı.  

rs2-036.jpgrs3-013.jpg

STAR

hakim ve savcılar
 // kenan
hakim ve savcılarımız bu haberleri okuyorsa gerekeni yapsınlar....
17 Ekim 2014 Cuma 13:16
tespit edildi yakalandı vesaire....
 // atiker
Elde edilen tüm belge ve bilgiler kamu oyuyla medya ve hertürlü yazılı basınla halka duyurulmalı bu pislikleri hala muzlum haksızlığa uğramışlar olarak gören çok saftirik var paralel yapının para toplama dini duyguları istismar ederek elde ettiği servetler iş takipleri iş adamlarının tüm kirli işlerinin açık ve net katkısız bir şekilde millete duyurulmalı mazlumluk algılarının yıkılması lazım paralel medya tüm organları ile şirret bir şekilde her türlü itam ve iftirayla provaganda yapıyor....
17 Ekim 2014 Cuma 08:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler