YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'ya vurgun!
Başbakan Davutoğlu'nun talimatıyla yandaşlarına haksız bir şekilde sosyal yardımda bulunan paralel yapı mensubu isimlerin tüm işlemleri incelemeye alındı.
Paralel Yapı'ya vurgun!
02 Kasım 2014 / 10:16 Güncelleme: 02 Kasım 2014 / 12:43

Paralel Yapı'nın bir hortumu daha kesiliyor. Devlet içerisine yerleştirdiği mensupları sayesinde büyük gelirler elden eden Gülen Hareketi'nin mali kaynakları bir bir azalıyor.

Paralel yardımlara inceleme

Milletvekillerinden kendisine gelen paralel yapının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndaki elemanları sayesinde yardımları istedikleri gibi yönlendirdikleri şikayeti üzerine Başbakan Davutoğlu, sosyal yardımlaşma fonundan yapılan tüm yardımların incelenmesi talimatını verdi.

Kendi yandaşlarına harcama

Aile ve Sosyal Poitikalar Bakanlığı'ndaki paralel yapı ile bağlantısı olan görevlilerin kendilerine yakın isimlere istedikleri gibi yardımlarda bulunduğu iddia edildi.

Yardımlara isim isim bakılacak

Yardımların isim isim kimlere verildiği, verilme sebebi ve paralel yapı ile bir bağlantısının olup olmadığı araştırılacak.

O isimler görevden uzaklaştırılacak

Yapılacak idari soruşturmas sonrasında paralel yapı mensuplarının haksız bir şekilde kendi yandaşlarına yardımlarda bulunduğu tespit edilirse bu kişiler görevden uzaklaştırılacak. Hak etmeden yardım alanların da yardımları kesilecek.

 

TAKVİM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler