YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapıya tokat gibi bildiri!
Paralel devlete bir tepki de Türkiye Gönüllü Teşeküller Vakfı'ndan geldi...
Paralel yapıya tokat gibi bildiri!
06 Şubat 2014 / 08:35 Güncelleme: 06 Şubat 2014 / 08:43

Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve yerli taşeronların hain planlarının fark edilmesi üzerine paralel yapıya karşı ardı ardına tepkiler geliyor.

Türkiye Gönüllü Teşeküller Vakfı, Gezi eylemleri ve ardından 17 Aralık operasyonuyla başlatılmak istenen kaos ortamına izin verilmemesi gerektiğini vurgulayan bir bildiri yayınladı ve mevcut AK Parti iktidarının arkasında olduklarını ifade etti. Milli iradeye sahip çıkan TGTV her türlü vesayet rejimine de karşı olduklarını dile getirdi.

Bildiride 'Ülkemizin bağımsızlığına, barışına, istikrarına, seçilmiş hükümetine ve başbakanına destek vermeye davet ediyoruz. Kaynağı her ne olursa olsun, aktörleri her kim olursa olsun milli iradeyi mecrasından çıkartan tüm teşebbüsleri reddediyoruz." denildi

İşte TGTV'nin basın açıklaması:

Türkiye, son on iki yıldır yakalamış olduğu istikrarla siyasi, ekonomik ve birçok sahada reform ve açılımlar gerçekleştirmiştir. Ülke içinde toplumsal barış ve huzur ortamı sağlanmıştır.

Türkiye, yürüttüğü aktif ve çok yönlü dış politika ile bilhassa tarihi ve coğrafi yakınlığımız bulunan ülke ve topluluklarla münasebetler geliştirilmiş, bölgede ve dünyada itibarlı ve etkin bir güç haline gelmiştir.

Türkiye bölge halklarının ümididir

Geçtiğimiz on iki yıl boyunca bölgemizde ve İslam Dünyası'nda gelişen olaylar karşısında ilkeli bir dış politika izleyen Türkiye, başta Filistin olmak üzere Suriye, Mısır, Irak, Doğu Türkistan, Arakan, Patani, Keşmir gibi mazlum ve istikrarsızlığa mahkûm edilmek istenilen bölge halklarının ümidi olmuştur. Geçmişte birçok sıkıntı ve felaket yaşayan Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'daki akraba topluluklar için Türkiye'deki istikrar ve gelişme hayati önem taşımaktadır.

Türkiye kaos ve istikrarsızlık ortamına sürüklenmek isteniyor

Geçmişiyle yüzleşen ve sürmekte olan çözüm süreciyle toplumsal güveni ve kaynaşmayı temin etmek adına önemli adımlar atan, hukuksuz yapılarla ve her türlü vesayetle mücadele eden; kendisi, komşuları ve müttefikleri için refah üreten Türkiye'nin, önce 'Gezi Hadiseleri'yle sonra da 17 Aralık'ta başlatılan operasyonlarla yeni bir kaos ve istikrarsızlık ortamına sürüklenmek istendiği açıkça görülmektedir.

Vesayet teşebbüslerine karşı topyekün mücadele edilmelidir

Demokratik sistem içerisinde siyaset kurumunun nasıl şekilleneceği ve hükümetlerin ve karar alma mekanizmalarının nasıl değiştirileceği belirlenmiştir.

Siyasete siyaset dışı müdahaleler hiçbir şekilde kabul edilemez. Vesayetin her türlüsü şiddetle ve kesin olarak engellenmeli, reddedilmeli ve vesayet teşebbüslerine karşı topyekûn mücadele edilmelidir.

Toplumumuzun manevî dinamikleri olarak görülen, insanlarımızın ahlâkî ve ilmî yönden gelişmesi için hizmet ettiği düşünülen, yapılanmaların ve hareketlerin bu hassasiyetle ülke istikrar ve barışına zarar verecek her türlü tavır ve davranıştan şiddetle kaçınmaları beklenmektedir.

Hükümetimize ve Başbakan'a destek vermeliyiz

Ülkemizin istikrarına ve toplumsal barışa telafi edilmesi çok güç zararlar verdiği, yılların kazanımlarının heba edilmesine vesile olduğu tüm açıklığıyla ortaya çıkan son olayların ve bu olaylara sebep olanların karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, tavır koymamak kabul edilebilecek bir tutum olamaz.

Bu itibarla, üyelerimizi, ülkemizin kanaat önderlerini, idarecilerini, ilim adamlarını, sivil toplum kuruluşlarını; ülkemizin bağımsızlığına, barışına, istikrarına, seçilmiş hükümetine ve başbakanına destek vermeye davet ediyoruz. Kaynağı her ne olursa olsun, aktörleri her kim olursa olsun milli iradeyi mecrasından çıkartan tüm teşebbüsleri reddediyoruz.

TGTV Kurucular Kurulu

 

SABAH

Amenna
 // sadık
Tgtv doğru söylüyor.. ...
06 Şubat 2014 Perşembe 13:01
12:54
 // İmza
Nereyi imzalıyorduk?...
06 Şubat 2014 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler